HURMASIZ RAMAZAN OLUR MU?

HURMAYA EL DEĞMİYOR…

2 Mayıs 2019

  Ramazan’a sayılı günler kaldı. 11 ayın sultanı Ramazan’da sofralar ise bu yıl hurmaya hasret kalacağa benziyor. Geçen yılın Ramazan ayına göre yüzde 23'den yüzde 50'ye kadar zam yağmuruna tutulan hurma bu sene sofraya pek gelemeyecek gibi.

  Ramazan’a birkaç gün kaldı. İftar ve sahur sofraları için tüm hazırlıklar tamamlanmaya çalışılırken, Dolar’ın etkisiyle artan hurma ve kahvaltılıklara ise neredeyse el değmiyor. Ramazan daha gelmeden arka arkaya gelen zamlardan Ramazan sofralarının olmazsa olmazı hurma da nasibini aldı.

  Hurma satıcıları hurmaya yapılan zamların nedenini Dolar’a bağlarken, Ramazan alışverişine çıkan tüketici de fiyatların pahalılığından yakındı.

  Sadece hurma değil kahvaltılıklar, salça, domates gibi temel gıda maddelerinin çoğu bu Ramazan’da artan fiyatlarla sofraya getirilmeyi bekleyecek.

  Öte yandan büyük marketlerde her yıl olduğu gibi Ramazan paketleri de raflardaki yerini almaya başladı. Ramazan paketlerinde geçen yıla oranla aynı ürünler olmasına rağmen yüzde 23 ilâ 28 arasındaki artış dikkat çekiyor…

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.