RAMAZAN PİDESİ BU YIL KAÇ LİRA?

EKMEK FİYATI DEĞİŞECEK Mİ?

30 Nisan 2019

  Bolu Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Abak bu yıl Ramazan pidesinin 350 gramının 3 liradan satılacağını söyledi. Yumurtalı pidenin ise farkını fırıncılar yumurta fiyatına göre kendileri belirleyecek.

  MERKEZ HABER

  Bolu Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Abak bu yıl Ramazan pidesinin fiyatının 3 lira olacağını açıkladı. Pidenin 350 gramının 3 liradan satılması teklifini Bolu Esnaflar Birliği’ne sunduklarını söyleyen Abak, “Esnaflar Birliği’ne teklifimizi sunduk kabul ederlerse o şekilde uygulamaya geçeceğiz” dedi. Abak, yumurtalı pidelerin fiyat farkını fırıncıların kendilerinin belirleyeceğini söyleyerek “Yumurta 1 liraysa fark ona göre yansıyacak” diye konuştu.

  Ekmek fiyatında şuanda değişiklik olmadığını söyleyen Abak, “Hala 250 gr ekmek 1.25 lira. Büyük ihtimal 2019’da yapılacağını söylenen bir söz vardı beklemedeyiz o konuda. Ankara ve İstanbul’da fiyatlar yansıdı ama bizde şuanda bir değişiklik yok” diyerek Bakanlığa müracaatlarını hatırlattı ve ekmeğin 1.50 liradan satılabilmesi için onay beklediklerini söyledi.

  Öte yandan bu yıl 300 gramlık Ramazan pidesi Ankara'da 2,5 liradan, 350 gramlık pide ise İstanbul’da 3 liradan satılacak.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.