BAŞKAN SALMAN’DAN ÖRNEK UYGULAMA

“GEZİCİ ŞEFFAF ODA” KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ’NDEYDİ

21 Eylül 2017

  “Gezici Şeffaf Oda” adıyla her hafta mobil sahneyle mahalle ziyaretleri yaparak Halk Günü toplantıları düzenleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bu hafta Kazım Karabekir Mahallesi’ndeydi.

  Mobil sahne ile şu ana kadar 11 mahalleyi gezen Başkan Salman’ı mahalle muhtarları da yalnız bırakmıyor. Uygulamadan oldukça memnun olduklarını kaydeden Dere Mahallesi Muhtarı Faize Demir Kahraman, bu uygulamayla sorunların kısa sürece çözüme kavuştuğunu kaydetti.

  Yalova Belediye Başkanı seçildikten sonra hem belediye içerisinde hem de mobil olarak başlattığı Şeffaf Oda uygulaması hakkında bilgi veren Başkan Salman da uygulamayı sürdüreceklerini kaydetti.

  Kazım Karabekir Mahallesi’nde yapılan ‘Gezici Şeffaf Oda’ uygulamasında mahalle sakinlerini dinleyen Başkan Salman, belediyeyi ilgilendiren durumlarla ilgili olarak vatandaşlardan aldığı talep ve şikâyetleri de çözüme kavuşturmak için birim müdürü ve amirlerine talimat vererek, taleplerin karşılık bulmasını sağlıyor.

  Şeffaf Odaya gelen vatandaşları tek tek dinleyen Başkan Salman, mobil odada taleplerini dinlediği vatandaşlara ayrıca kahve ikram ediyor.

  Göreve geldiği ilk günden itibaren ‘Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz’ sloganını terk etmeyen Vefa Salman, halkla birlikte yönetme anlayışını benimsediğini ifade ediyor. Şu ana kadar 11 mahalleyi ziyaret eden Başkan Salman, kalan son iki mahalleyi de ziyaret ettikten sonra Mobil ‘Şeffaf Oda’ uygulaması sona erecek. Ancak vatandaşların sesine kulak vermeyi sürdüreceğini belirten Başkan Salman, bunun yerine ise başkanlık makamında düzenleyeceği ‘Halk Günü’ ile devam edecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.