MİLLİYETÇİLİK TARTIŞMALARI

CHP LİDERİ MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

9 Eylül 2017

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi ile yapacağı toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  Partilerinin eleştirildiği milliyetçilik konuları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Bizim milliyetçiliğimiz kafatası milliyetçiliği değildir. 80 milyonu vatanseverlik bağlamında kucaklayan bir milliyetçiliktir" ifadelerini kullandı.

  "Biz, doğruluğun, inançlı insanların, insan odaklı düşüncenin adresiyiz” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti;

  “Bizim, haklılığımızı hep tarih göstermiştir. CHP ne istiyor, neden CHP’ye bu kadar saldırıyorlar? CHP, iktidar değil, hadi iktidar olsa saldırsınlar eleştirsinler, saygı duyarız. İktidar değiliz ama sabah, öğle, akşam CHP’ye saldırıyorlar. Neden? Çünkü bizim ne istediğimiz biliyor ve ondan rahatsız oluyorlar. Ne istiyoruz biz? Biz güçlü ve onurlu bir Türkiye istiyoruz, her gün birisinin tokat attığı Türkiye bizim ağrımıza gidiyor. Türkiye’nin onuruyla oynuyorlar. Bu, bizim ağrımıza gidiyor. Biz katma değeri yüksek, ürün üreten, üniversite rektörlerinin kendisini siyasi partiye angaje etmediği bir Türkiye istiyoruz. Gözü kapalı bir Türkiye istemiyoruz. Biz, zengin bir Türkiye istiyoruz. Biz, yaratılan her katma değeri, artan her milli değerin işçi, çiftçi arasında eşit dağıtılmasını istiyoruz. Biz, medya özgürlüğü istiyoruz. Gazetecilerin hapiste olduğu Türkiye’yi dünyaya anlamazsınız diyoruz. Tahammül edemiyor, bizi eleştiriyorlar. Türkiye’nin yarı açık cezaevine dönmesini istemiyoruz. Elbette eleştiriler olacaktır, buna tabii ki itirazımız yok ama eleştirinin haklı ve mantıklı olması lazım. Haklı eleştiri olursa biz de hatamızı görürüz. Hepimiz oturur, kendimize çeki düzen veririz”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.