CHP 94. YILINI KUTLADI

CHP'DEN 94. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ANITKABİR'E ZİYARET

9 Eylül 2017

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlamalarının ilk durağı Anıtkabir oldu. Beraberindeki yönetici ve partililerle Arslanlı Yol'dan yürüyen Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu.

  Anıtkabir Özel Defteri'ni de imzalayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, deftere şunları yazdı:

  “Sayın Genel Başkanım. Devrimlerinizin ve Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımız ile birlikte huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki büyük eserinizden biri olarak nitelendirdiğiniz Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. kuruluş yıl dönümünde sizi bir kez daha şükranla anıyor aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyoruz. İlke ve devrimleriniz dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmakta özgürlük, adalet ve huzur içerisinde yaşamak isteyen dünyadaki tüm mazlum milletlere ilham vermeye devam etmektedir. Karakteri istiklal ve hürriyet olan bizler mazlumların güvencesi, adaletsizliğe uğrayanların gür sesi olarak gösterdiğiniz çağdaş uygarlık hedefinde ilelebet yürüyeceğiz. Ruhun şad olsun”

  Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kabrine de çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.