BOLU CHP’DE BYLOCK ŞOKU!

ÖZCAN, “CHP BOLU İL BAŞKANI KARSU DAHA İYİ TANIR” ÖZCAN, “HİÇ ACIMADAN ÜZERİNE GİDİLSİN”

10 Mayıs 2017

  Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından dün yapılan operasyonda Bylock kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan 17 kişiden 2'sinin CHP Bolu İl Yönetimi üyesi Turgut E. ve Recep A. olduğu öğrenildi.

  CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan konuya ilişkin Merkez TV Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada Bylock kullandıkları iddia edilen CHP’li gençlerin Bolu CHP İl Başkanı Kazım Karsu’nun listesinden yönetime girmiş olduklarını söyledi.

  Özcan, “Ben de basın yazınca öğrendim, bilgim yok. İki gündür Ankara'dayım. Adlî bir işlem, gerekçesini bilmiyorum. Çok da yakından tanıdığım çocuklar değil. İl Başkanı’nın listesindeydi bu vesileyle, hani önceden isim olarak bilirdim de… İl Başkanı’nın listesinde gördüm ilk olarak çocukları. Bu konuda İl Başkanı’na sorarsanız hani daha yakından tanıyordur listesine aldığı için. Şu aşamada daha fazla açıklama yapmam doğru olmayacak” dedi.

  Özcan, iddiaların doğru olması halinde hangi partiden olursa olsun, hiç acımadan üzerine gidilmesi gerektiğini belirtti.

  Özcan, “Doğru olmamasını diliyorum. Ama doğruysa da ben öteden beri söylüyorum; kimse bu kişiler, hangi partinin mensubu olursa olsun hiç acımadan üzerine gidilmelidir. Benim için CHP’nin üyesi olması, AKP’nin üyesi olması, MHP’nin üyesi olması fark etmez. Elde somut bilgi, belge varsa ki, muhakkak İl Başkanı kendi Yönetim Kurulu Üyesi olması nedeniyle yakından takip ediyordur öyle tahmin ediyorum, zaten gereğini yapmalıdır. Eğer bu iddialar doğruysa, kuvvetli emareler varsa en azından ben gereğinin yapılması için Genel Merkez’e derhal bilgi vereceğim” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.