ERCOŞKUN BU KEZ MUHTARLARA ANLATTI

Muhtar Derneklerine Cumhurbaşkanlığı Sistemini Anlattı

21 Şubat 2017

  AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, TBMM çalışmalarına verilen arada geldiği Bolu'da Anayasa değişikliği referandumu turlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ercoşkun, bir biri ardına gerçekleştirdiği organizasyonlarda muhtar derneklerini ziyaret etti.

  Fikret Özen başkanlığındaki Muhtarlar Derneği ve İlhan Çalışkan başkanlığındaki Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Ercoşkun, Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu ile de Fikret Özen başkanlığındaki dernek binasında bir araya geldi. Ziyaretlerinde, muhtar dernekleri üyesi köy ve mahalle muhtarlarıyla buluşan Ercoşkun, vatandaşlara ulaştırmaları için, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne dair tartışmalı soruların yanıtlarını muhtarlara açıkladı. 

  "Milletvekili sayısındaki bu artış, temsil noktasında iller arasındaki eşitsizliği gidemeye yönelik. En küçük ile iki milletvekili verdiğinizde, en büyük illerle arada dengesizlik söz konusu oluyor. Bunun dengelenmesi ve temsilde adil bir eşitlik sağlanması adına bu değişiklik bir ihtiyaçtı."

  "2 yıl milletvekilliği yapan biri emeklilik hakkı kazanamayacak. Daha önce var olan ve 2 yıl vekillik yaptıktan sonra emekli olunan uygulamayı AK Parti ilk iktidar döneminde, yaklaşık 14 yıl önce, gerçekleştirdiği düzenleme ile sonlandırdı."

  Milletvekili Ercoşkun, bu açıklamalarının ardından, referandum sürecinde demokrasiye sağlayacakları katkıdan ve ziyaretteki ev sahipliklerinden dolayı Fikret Özen, İlhan Çalışkan ve İlhami Otacıoğlu nezdinde muhtar dernekleri üyesi köy ve mahalle muhtarlarına teşekkür etti. Ercoşkun, daha sonra Meclis çalışmalarına katılmak üzere, Bolu'dan ayrılarak Başkent'e gitti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.