MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

MHP Lideri Bahçeli, Eleştirilere Cevap Verdi

22 Ocak 2017

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM’de görüşülüp kabul edilmesi ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Bahçeli, “Bahse konu kanun teklifinin ikinci turu 18 Ocak 2017’de başlayıp, 21 Ocak 2017’de tamamlanmıştır. TBMM çok verimli, etkin ve yoğun bir dönem geçirmiştir. Milli iradeyi onurla temsil eden değerli milletvekili arkadaşlarım, geceli gündüzlü çalışmalarla üstlendikleri siyasi ve milli sorumluluğun gereğini yerine getirmişlerdir” şeklinde konuştu.

  TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliği ile ilgili kanunun Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra referandum yoluyla milletin önüne geleceğine işaret eden Bahçeli, “Her zaman olduğu gibi bundan sonrası için de söz ve karar, egemenliğin yegane sahibi olan büyük Türk milletinindir. Aziz milletimiz TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliğiyle ilgili iradesini gösterip hükmünü verecek ve bu herkes için bağlayıcı olup kesinlik içerecektir” dedi.

  Partisine yönelik eleştirilere de yer veren Bahçeli, MHP’nin TBMM’de göstermiş olduğu ahlaki duruşun, olgun ve sorumlu tavırla birlikte isabetli kararın aynısını referandum sürecinde de ortaya koyacağını kaydetti. Bahçeli, şöyle devam etti; “Partimizi tutarsızlıkla suçlayanların, dün söylediklerimizle bugünkü ifade ve irademizin çeliştiğini ileri sürenlerin ne kadar yanıldıkları, ne denli art niyetli oldukları yakında tüm yönleriyle anlaşılacaktır”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.