MHP’li Evcil, Gündemi Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil, HDP’lilere yapılan operasyonların geç kalınmış bir uygulama olduğunu belirterek, FETÖ’ye uygulanan her şeyin PKK’ya da uygulanmasını istedi.

31 Ekim 2016

  Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil gündeme dair açıklamalarda bulundu. MHP’li Cengiz Akyıldız ile Fırat Çakıroğlu’nun PKK’lı teröristlerce şehit edildiğinde AK Parti’nin ses çıkarmadığını söyleyen Evcil, lakin AK Partililer şehit edilince HDP’ye yönelik operasyonların başladığını dile getirdi.

  HDP’lilere yapılan operasyonların geç kalınmış bir uygulama olduğunu vurgulayan Başkan Evcil, FETÖ’ye uygulanan her şeyin PKK’ya da uygulanmasını istedi. 

  Üniversitelerdeki PKK yapılanmasına ilişkin de konuşan Adem Evcil, teröristin devlet eliyle donanımlı terörist haline getirildiğini belirterek üniversiteye alımlarda güvenlik soruşturmalarının mutlaka geri getirilmesini gerektiğini kaydetti. 

  Başkanlık Sisteminin ülke gündeminde çıkarılmasını gerektiğini aktaran MHP İl Başkanı Evcil, tutumlarının parlamenter sistemin gelişmesi ve güçlenmesinden yana olduğunu sözlerine ekledi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.