VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI İHTİYACI OLANLARIN YANINDA..

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında Düzce Valiliği koordinesinde ve İlçe kaymakamlıkları başkanlığında,65 yaş üstü,kronik hastalığı ve ihtiyaçlarını karşilayaçak yakınları olmayan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için vefa sosyal destek grupları oluşturuldu.

26 Mart 2020
VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI İHTİYACI OLANLARIN YANINDA..

  İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, il valileri tarafından, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve Umumi Hıfzısıhha Kanunun 27’nci ve 72’nci maddesi kapsamında;
  21.03.2020 tarihi saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları,açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının yasaklanması amacıyla gerekli
  kararların ivedilikle alınması gerektiği bildirilmiştir.
  Alınan kararlar yürürlüğe girdikten sonra; ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için vali/kaymakamların başkanlığında “Vefa Sosyal Destek Grubları”oluşturulmuştur.
  Bu kapsamda, sağlık başta olmak üzere vatandaşlarımızın tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde gerekli tüm tedbirler alınmıştır. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir.
  Düzce merkez ve ilçelerde faaliyetlerini yürüten Vefa Sosyal Destek Gruplarına bağlı toplam 13 ekip, 22.03.2020 ve 25.03.2020 tarihleri arasında,il genelinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan toplam 866 kişiye hizmet sunmuştur.
  Ekipler, vatandaşlara hızlı, etkin ve verimli hizmet verebilmek için 7/24 esasına göre çalışmalarına aralıksız ve özverili bir şekilde devam etmektedir.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.