MEMURSEN “DÜZENLENEN KAHVALTIDA BASIN TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ”

Memur Sen Düzce İl başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazeteciler ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

11 Ocak 2020
MEMURSEN “DÜZENLENEN KAHVALTIDA BASIN TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ”

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Memursen Düzce İl Başkanlığı bir program düzenleyerek çalışan gecesini gündüzüne katarak haber yapmak için çabalayan gazetecilerle bir araya geldi. Memursen ve Eğitim Bir Sen yönetim kurulu üyelerinde katıldığı programda konuşma yapan Memursen Düzce İl Başkanı Ömer Faruk Çelebi, gazetecilik mesleğinin kutsal meslek olduğunu dile getirerek, kitlelerin sesini yerel ve ulusal anlamada duyuran gazetecilerin zor meslek yaptıklarını söyledi.

  Düzce Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen programda konuşan Ömer Faruk Çelebi; “Bilgi toplumunda basın, temel insan haklarına, meslek etiğine dayanarak itibar kazanmış, demokratik iyileşmelere büyük katkıda bulunmuştur. Ülkemize özgü olarak önce ‘bayram’, sonra ‘gün’ adı altında 59 yıldır 10 Ocak’ta kutlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ de, çıkış sebebi, süreci, sonucu bakımından tam da bu farkındalık ve kazanımları içeren bir mahiyete sahiptir.

  En yakın çevremizden en uzak coğrafyalara kadar eksiksiz, tarafsız, doğru haber almak, en temel insan hakkıdır. Doğru bilgi, egemenlik savaşlarının haber ve bilgi kirliliği ile daha fazla sürdürüldüğü günümüzde daha bir önem kazanır olmuştur. Basın, tam da bu noktada insanların doğru haber almasına aracılık etmesi yönüyle sosyal, kültürel, siyasal hayatımızda önemli bir işlev görmektedir.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.