MİLLET BAHÇESİNİN DETAYLARINI AÇIKLANDI

Özlü, projeyi yapacak olan, İzmit Seka Park ve Ankara Dikmen Vadisi projelerinde de mimarlık yapan Talha Kös ile birlikte İnönü Parkı’nda basın açıklaması yaptı.

11 Ocak 2020
MİLLET BAHÇESİNİN DETAYLARINI AÇIKLANDI

  Projeyle ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Proje Mimarı Talha Kös ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Aslında biz Sayın Bakanımızın bakanlık döneminden beri Düzce’nin kentsel sorunlarıyla ilgileniyoruz. İnşallah yakın zamanda çalışmalara başlanacak olan Millet Bahçesi projesini iki üç aydır değil biz iki yıldır düşünüyoruz.

  Bugün finaline geldiğimiz daha önce de kamuoyunda sizlerle üç boyutları görsellerinin paylaşıldığı projenin aslında bizim çalıştığımız üçüncü proje olduğunu bilmenizi isterim.

  Biz projeyi iki yıllık çalışmanın ardından tamamladık. Niye böyle oldu çünkü burası Düzce’nin kentsel hafızası konumundadır. Düzce’nin yüz yıllık hafızasının canlandığı bir noktadayız şu an. Dolayısıyla bu projeyi yaparken Düzce’nin rengine, hafızasına, çehresine hakim bir çalışma yapmaya özen gösterdik.

  Proje için Toplu Konut İdaresi’yle resmi sözleşme tamamlandı ve şu an uygulama projemiz bitti. Ufak tefek proje detayları kaldı ve inşaat ihaleye ramak kaldı. Bu çalışmayı yaparken Sayın Başkanımızın nasıl itina ile projeye destek verdiğini yakından gördüm.

  Bu alan özellikle son dönemlerde Düzcelilere tam olarak hizmet veremeyen bir alan haline dönüşmüştü. Burada beton yığını olmayacak. Aksine tamamen yeşillikle bulanacak. Sayın Başkanımız buraya bir uyarı levhası astırmamızı istedi. Levhada lütfen çimenlere basınız yazacak. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.