BAİBÜ'DE KADROLAŞMA MI VAR? HAVADİS'İN ÖZEL HABERİ...

Bolunun önde gelen gazetelerinden Havadis Gazetesinin “Rektör Bey ne yapmaya çalışıyor !” başlığıyla manşetten verdiği haber üniversitemizde ki kadrolaşma iddailarının ne kadar haklı iddialar olduğunu gösler önüne seriyor.

7 Ekim 2019
BAİBÜ'DE KADROLAŞMA MI VAR? HAVADİS'İN ÖZEL HABERİ...

  İŞTE HAVADİS GAZETESİNİN HABERİ…

  Göreve geldiği günden itibaren, bilim ve eğitimden ziyade polemiklerle gündeme gelen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Hacı Mustafa Alişarlı’nın son günlerde üniversitede Fakülte sekreterlerinin yerlerini değiştirmesi ve bazı kadro atamaları tepkilere neden oluyor.

  Emekliliğe zorlanıyorlar

  Bazı Fakültelerin sekreterlerinin yerini değiştiren Rektör Alişarlı’nın bu uygulaması mobbing olarak algılandı. Bu uygulama üniversiteye yakın çevrelerce emekliliğe zorlama ve yeni kadrolar açılmasını sağlama olarak değerlendirilirken, yerleri değiştirilen sekreterlerin Bolulu olması da dikkat çekti.

  Büyük bir yükseliş gösterdi

  Bir taraftan uyguladığı gizli mobbingle fakülte sekreterlerini emekliliğe zorlayan Rektör Alışarlı, diğer taraftan kadrolaşma çalışmalarına devam ediyor. Kendisine yakın bir isme, kısa zaman önce BAİBÜ’de kadro veren Alişarlı, bu ismi hızlı bir yükselişle Personel Daire Başkanlığına getirdi.

   Rektör Alişarlı’nın amacı ne?

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ye Rektör olarak atandıktan sonra sürekli polemiklerle gündeme gelen Hacı Mustafa Alişarlı son dönemlerde Üniversitede yaptığı kadro değişiklikleriyle tepkilerin odağı oldu.

  Göreve geldiği ilk günlerde Üniversite kampüsünde stadyum yapmaya kalkışan Rektör Alişarlı, ardından Bolu Teknik Üniversite projesiyle kamuoyunda tartışılan isim oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bu iki fikrinden de vaz geçen Alişarlı, şimdi de üniversitede yaptığı kadrolaşmayla gündeme geldi.

  Mobbing mi uygulanıyor?

  Döner sermaye oranını artırmak için Üniversite senatosunu aynı akşam toplayarak, aldığı döner sermaye oranını yükseltmekte gösterdiği başarıyı üniversitenin bilimsel gelişimi ve eğitiminde gösteremeyen Rektör Alişarlı’nın Fakülte sekreterlerinde yer değişikliğine gitmesi tepkilere neden oldu. Yıllardır aynı görevi yapan ve Fakülte işlerinde uzmanlaşan sekreterlerin yerlerini değiştirerek bir nevi gizli mobbing uygulayan Rektör Alişarlı’nın bu isimleri emekliye zorlayıp yerlerine kendisine yakın isimleri atamak istediği iddia edildi. Rektör Alişarlı’nın görevlerini değiştirdiği ve bazılarına bir alt göreve atadığı isimlerin Bolulu olması da dikkat çekti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.