TPFD 2 - RAPİD BÜKREŞ 3

Ünsal,"Futbolcuların psikolojik ve kafa olarak hazırlanmalarını sağlıyoruz"

14 Temmuz 2019

  Yeni sezon öncesinde henüz bir kulüple sözleşme imzalamayan profesyonel futbolcular, Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nin (TPFD) Bolu'daki hazırlık kampında hazırlıklarını sürdürüyor.

  Kamp çalışmalarını yaptığı hazırlık maçıyla sürdüren profesyonel futbolcular, Abant yolundaki bir otelde Romanya ekiplerinde Rapid Bükreş'le karşı karşıya geldi. 90 dakika sonunda sahadan 3 -2 mağlup ayrılan TPFD oyuncuları sezona hazır oldukları sinyalini de verdi. 

  Maç sonrası Merkez Tv mikrofanlarına kamp dönemini değerlendiren Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, gelcek yıllarda teknik adamlık yapmak isteyipte staj yapmak isteyen kaleci antrenörü, yardımcı antrenör, performans antrenörlerini de ekibe dahil etmek istediklerini söyledi.
  Kampa katılan futbolculardan herhangi bir ücret alınmadığını ifade eden Ünsal, bu oyuncuların sadece antre edilip sezon başını iyi geçirmelerini sağlamanın ötesinde kafa olarakta psikolojik olarakta iyi hazırlanmalarını sağladıklarını belirtti. 

  Dernek olarak bakanlıktan tesis talepleri olacaklarını belirten Ünsal, o tesiste sezon içerisinde ve sezon kapandıktan sonra boşta kalan oyuncuların hergün antrenman yapmalarını sağlayarak devre arası transfer olmalarını yada bir sonraki sezon transfer olmalarını sağlamak söyledi.

  Derneğin çalışmalarından da kısaca bahseden Ünsal, "derneğin yıllardır var olan bir referans bedeli adı altında bir geliri var. Onu kullanıyoruz. Türkiye'deki bütün futbolculara ücretsiz avukatlık hizmeti veriyoruz. Onun haricinde hem oynayan hem bir kısmı yüzde 90 oynamış efsane isimler olmuşlar ama zor durumda yardıma ihtiyacı olan futbolcu abilerimiz, arkadaşlarımız var. Onlarada çok ciddi yardımlar yapıyoruz. Dernek hem oynayan hem bir dönem oynamış zor durumdaki futbolculara sahip çıkıyor" diye konuştu.

  Bolu'daki kampıda değerlendiren Ünsal, "biz burayı çok sevdik. Geçen yılda buradaydık. Ortam çok harika. Bu mevsimde böyle bir havayı bulabilmek mümkün değil. Bu bölgede bir kaç tane daha iyi tesis yapılırsa Türkiye'nin ve Avrupa'nın bir çok iyi takımı da buraya çok rahat gelir. Herkes böyle bir ortam arıyor. Sahalarıyla havasıyla her şeyiyle" ifadelerine yer verdi. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.