“BORCUMU ÖDEDİM, ŞİMDİ O DÜŞÜNSÜN…”

YENİÇAĞA BELEDİYE BAŞKANI’NDAN SİTEM DOLU SÖZLER…

12 Temmuz 2019

  Borcunu ödemediği gerekçesiyle Yeniçağa Belediyesi’nin hesaplarına haciz koyan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Merkez TV’de Gazeteci Arzu Sarı’nın hazırlayıp sunduğu Kara Kutu adlı programda konuya ilişkin söylediği sözlere Yeniçağa Belediye Başkanı Çağlar açıklama yaptı.

  MERKEZ HABER

  AK Parti Bolu İl Başkanlığı binasında basına konuşan Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar, söz konusu borcun Alaaddin Yılmaz döneminde 360 bin TL’lik asfalt yapımı borcu olduğunu söyledi. Seçim döneminde belediyenin sıkıntıya girdiğini ancak ödeme planı yaptıklarını ve bunu Bolu Belediye Başkanı Özcan’a gönderdiklerini söyleyen Çağlar, “Bu arada kendisini telefonla aramadım. Birim müdürleri konuyu halleder dedim. Bu dönemde hatamız olduysa kabul ediyoruz. Ancak gönderdiğimiz plan ve dilekçe kabul görmedi. Tekrar hazırlayıp gönderdik” dedi.

  "YA BİLGİSİZLİK YA KASIT"

  Yeniden hazırladıkları ödeme planını Bolu Belediyesi’ne gönderdiklerini söyleyen Çağlar, kalan 237 bin tl’lik borcun 100 bin lirasını Haziran’da ödediklerini belirterek borcun kalan 137 tl kısmını da Temmuz’da ödeyeceklerini ancak 100 bin tl’nin ödenmesinin hemen ardından Belediye binasına hipotek konduğunu kaydetti. Bununla beraber Belediyenin hesaplarına da bloke konduğunu belirten Çağlar, “Bizim 100 bin tl’yi ödediğimizden ve kalanını da Temmuz’da ödeyeceğimizi söylediğimizden Sayın Özcan’ın haberi yok diye düşünüyorum. Burada ya bilgisizlik ya da kasıt var. Kalan 137 bin tl borcumuz avukat ücretleri ve icra giderleriyle bundan sonra yaklaşık 170 tl’ye çıktı. Biz 25 kuruşun hesabını yapıyoruz. Yaniçağa halkının parası bu. Yeniçağa’nın hakkını helal etmiyoruz” diye konuştu.

  "YENİÇAĞA'YI ÇOK SEVİYORUM" DİYEN ÖZCAN'DAN ASFALT İSTEDİ...

  Borcu 327 bin tl olarak fazlasıyla ödediklerini kaydeden Çağlar “Borcumu ödedim, şimdi o düşünsün” diyerek, Özcan’ın merkez TV’de yayınlanan Kara Kutu’da Gazeteci Arzu Sarı’ya Yeniçağalılar’ı çok sevdiğini, onların da kendisini sevdiğini söylediklerini hatırlatarak topu Özcan’a attı. Çağlar, Özcan’dan “Madem yeniçağa’yı seviyor, ilçemize asfalt yapsın” diyerek talepte bulundu.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.