“YILDIZLARI SEYREDİN, BİRLİKTE REÇEL VE YEMEK YAPIN”

ANNE VE BABALARA BAKANLIKTAN ETKİNLİK LİSTESİ…

14 Haziran 2019

  Bir çiçek dikin ve büyütün, beştaş oynayın, birlikte yemek yapın, evi temizleyin, sokaktaki taşı kaldırıp altında solucan, böcek arayın… Bu öneriler öğrencilerin anne ve babaları için hazırlandı. Karnesini alan her öğrenciye verilen bu broşür, anne ve babalar için bir yaz etkinliği kılavuzu niteliği taşıyor.

  HABER: ARZU SARI

  Millî Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin anne ve babaları için yaz etkiliği listesi hazırladı. Karne gününde tüm okullarda öğrencilere karneleriyle birlikte dağıtılan bu listede ise yok yok.

  Birlikte evin temizlenmesinden, yemek yapmaya; birlikte bisiklete binmek, ailece yere uzanıp yıldızları izlemek ve bir karınca yuvasına birlikte ekmek kırıntıları bırakmaya kadar hayatın içinde yer alan tüm faaliyetler bu listede yer alıyor.

  Önerilerin her birinin başında ise küçük boş bir kutucuğun bulunduğu listede, yapılan her faaliyetin ardından o kutucuğa tik atılması isteniyor. İşaretlenen her etkinliğin miniklerin çocukluk anılarına unutulmaz güzellikler katacağının belirtildiği broşür, anne ve babalara ulaştırılmak üzere karnelerle birlikte öğrencilere verildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.