İŞÇİLER ANKARA'YA YÜRÜYOR

İŞÇİLERİN EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ

14 Haziran 2019

  31 Mart seçimlerinin ardından yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla düzenlenen "Emek ve Adalet Yürüyüşü" dördüncü gününde Bolu'nun Gerede mevkisinde başladı.

  Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikasınca işten çıkarmalara yönelik düzenlenen yürüyüş kapsamında İstanbul'dan gelen sendika üyelerinin de katılımıyla yaklaşık 250 kişilik grup, Gerede ilçesi çıkışında bir araya geldi. Yapılan hazırlıkların ardından grup Ankara'ya doğru yürüyüşe başladı. Yürüyüşe bedensel engelli işçi olan ve koltuk değnekleri ile yürüyen Hanifi Karadağ da destek oldu. 

  Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, yeni bir heyecanla güne başladıklarını belirterek, "hedefimiz arkadaşlarımızın işe iade edilmesi. Sonuçta Ankara'ya kadar yürüyeceğiz. Coşkulu ve katılım güzel" diye konuştu. 

  Kamuoyundan ve her yerden en güzel desteği aldıklarını anlatan Öztürk, "arkadaşlarımızla beraber yürüyüşümüze devam ediyor. Yaklaşık 4 -5 kilometre yürüdükten sonra mola vereceğiz. Bugün yaklaşık 20 kilometre yürüdükten sonra yürüyüşümüzü tamamlayacağız" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.