JANDARMA TEŞKİLATI 180’İNCİ YILINI KUTLUYOR

ALBAY ÇELİK VE BERABERİNDEKİ HEYET VALİ ÜMİT'İ ZİYARET ETTİ

14 Haziran 2019
JANDARMA TEŞKİLATI 180’İNCİ YILINI KUTLUYOR

  Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 180’inci yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ve beraberindeki heyet Bolu Valisi Ahmet Ümit’i makamında ziyaret etti.

  Jandarma Teşkilatının 180’inci kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Albay Çelik ve beraberindekiler Bolu Valisi Ahmet Ümit'i makamında ziyaret ettiler. Albay Çelik, mutlu günlerini Vali Ümit ile paylaşmak istediklerini dile getirerek, "Kutlama etkinlikleri kapsamında şehitlerimizin ailelerini, gazilerimizi, Emekli Astsubaylar Derneklerimizi ve Jandarma Bölgesinde olan Çakmaklar Huzurevi’ni de ziyaret ederek sevincimizi paylaştık. Ayrıca son iki yıl içinde yapılan memnuniyet anketinde Jandarma Teşkilatımızın 1’inci çıkmıştır. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

  Jandarma Teşkilatını memnuniyet anketlerinde birinci olduğu için tebrik eden Vali Ümit, şunları söyledi:

  "Jandarma Teşkilatımız çok onurlu, şerefli kurumlarımızdan birisidir. Köklü bir devlet, yüce bir milletiz. Buna paralel olarak ta hem köklü, hem onurlu kurumlarımız var. Bu kurumlarımız tarihimizde ciddi ve önemli işler görevler yaptı, bundan sonra da yapmaya büyük bir gayretle devam edecektir. Jandarma Teşkilatı dünya üzerindeki birçok devletin tarihinden eski bir geçmişe ve birikime sahip. Jandarma Teşkilatımızın

  kuruluşunun 180’nci yıl dönümünü kutluyorum. Dolayısıyla fevkalade önemli görevleri ve sorumlulukları olan, bu sorumlulukları da elinden geldikçe yerine getirmeye çalışan bir teşkilatımız, kuruluşumuz var. Jandarma Teşkilatımızı kuranları rahmetle anıyorum, devam ettirenlere de müteşekkirim. Sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum"

  Jandarma ekiplerinin halkın huzur ve güvenliği için gece gündüz çalıştığının altını çizen Vali Ümit, "Jandarmamız, devletinin ve milletinin emrinde gece, gündüz, kar, soğuk, kış, dağ, tepe demeden hem asayiş ve güvenliği sağlamaya çalışan, hem de vatandaşımızın gönlünü kazanmaya gayret eden çok önemli bir kuruluşumuzdur. Dolayısıyla Jandarma Teşkilatımız, medar-ı iftiharlarımızdan bir tanesidir. Devletimiz ve milletimiz tarafından kendisine verilen görevleri yerine getirirken canını feda eden Âziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu güzel, güzide ve onurlu kuruluşumuzun tüm değerli mensuplarını hizmetlerinden dolayı kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık ve afiyetler diliyorum” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.