YARIN KARNE GÜNÜ…

DAĞLI, “ÇOCUKLARINIZIN ÖZGÜVENİNİ ZEDELEMEYİN”

13 Haziran 2019

  Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı karne günü öncesi öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere notları ne olursa olsun güzel bir tatil geçirmelerini söyleyen Dağlı, velilerin ise çocukların özgüvenini zedeleyecek davranışlardan kaçınmaları gerektiğini belirtti.

  Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı öğrencilerin karne almalarından 1 gün önce yazılı bir mesaj yayımladı. Öğrencilerden notları nasıl olursa olsun güzel bir tatil geçirmelerini isteyen Dağlı, "Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Bu tatili iyi değerlendirin ve kendinizi geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler okuyun. Okuduklarınızdan elde ettiğiniz bilgi ve becerileri size fayda sağlayacak şekilde nasıl uygulamaya geçirebileceğinizi düşünün ve günlük yaşantınızda bu bilgi ve becerileri uygulayın" dedi. 

  Dağlı velilere ise şu mesajı verdi:

  "Çocuklarımızın özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmalı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı ve teşvik edici yaklaşımları benimsemeliyiz. Yaz tatili uzun bir süre. Çocuklarımızın bunu iyi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bu anlamda aileler olarak çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız tatilde elbette ki dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi onların bu tatilde kitap okumaları ve sizlerin destek ve sevgisini hissetmeleridir"

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.