ÖĞRENME ŞENLİĞİ BAŞLADI...

ŞENLİK YARIN SONA ERECEK...

13 Haziran 2019

  Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Öğrenme Şenliği" başladı

  Belediye Fuar Alanı'nda düzenlenen etkinlikte il ve ilçe mesleki eğitim ve halk eğitim merkezleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile kamu kuruluşları, 68 stantta şenliğe katılanlara bilgi ve uygulamalı eğitim veriyor.

  Şenliğe katılanlara yöresel kıyafet ve yemeklerin yanı sıra, ahşap, el işi, kuaför, spor dalları gibi alanlar uygulamalı olarak öğretilmeye çalışıyor. Katılımcılara, kamu kuruluşları ve öğrenciler tarafından yapılan teknolojik aletler hakkında da bilgi aktarılıyor. Vali Yaşar Karadeniz, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, öğrenmenin önemine değindi.

  Öğrenmenin çocuklar ve gençler açısından hayata hazırlanma faaliyeti olduğunu vurgulayan Karadeniz, "Yetişkinler açısından da öğrenme önemlidir. Dünya aynı dünya olarak kalmıyor. Günden güne değişiyor ve yeni bilgiler öğretiliyor. Yetişkinlerde olarak da eskimemek adına öğrenme faaliyetinin içinde bulunmak durumdayız." dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu da öğrenmenin beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olduğuna işaret etti.

  Şenlik, yarın sona erecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.