2 PARTİNİN SİYASİLERİ ARASINDA KALIYOR MU?

VALİ ÜMİT, “KOLAY ZAMANDA HERKES YÖNETİCİLİK YAPAR”

13 Haziran 2019

  Bolu Valisi Ahmet Ümit canlı yayın konuğu olduğu Kara Kutu adlı haber programında siyasete atılıp atılmayacağı sorusunu yanıtladı. Ümit aynı zamanda belediye başkanının farklı parti, milletvekillerinin farklı partiden olduğu bir ilde vali olmanın inceliklerini de anlattı.

  MERKEZ HABER

  Bolu Valisi Ahmet Ümit, Merkez TV’de canlı olarak yayına giren Kara Kutu adlı haber programında Gazeteci Arzu sarı’nın sorularını yanıtladı.

  Önümüzdeki süreçte siyasete girip girmeyeceğine ilişkin sorulan soruyu cevaplandıran Ümit, Ankara’dan gelebilecek bir davete vereceği cevabın şöyle olacağını açıkladı:

  SİYASETE GİRECEK Mİ?

  “İnanın, ağlayan vatandaşımızın gözünün yaşını silebiliyorsam, benim için en büyük görev odur. Ama ülkemin, milletimin temsil edilmesi gereken bir yer varsa böyle bir görev de verilirse bunu memnuniyetle yaparım. Bu konuda hiçbir tereddüdüm ve çekincem ya da problemim olmaz asla. Biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz, insanımızı seviyoruz, tüm canlıları seviyoruz, onlara hizmet edebilmek bizim için en büyük bahtiyarlıktır”

  İKİ PARTİ ARASINDA KALIYOR MU?

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın CHP’li, milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’nün AK Partili olması nedeniyle farklı iki partinin hakim olduğu Bolu’da Valilik yapmasının inceliğine de değinen Ümit,  “Kolay zamanda herkes yöneticilik yapar. Önemli olan zor zamanda yöneticilik yapmaktır. Bizim işimiz de budur, görevimiz de budur. Milletvekillerimiz ayrı partiden, Belediye Başkanımız da başka bir partiden. Ama sonuçta bizim vatandaşımız bunlar. Sonuçta bu memleketin evlatları. Sonuçta hepimiz bir insanız. Sonuçta hepimiz doğrunun peşindeyiz. Doğrunun peşinde olmayana yol verilmez, fırsat verilmez ama doğrunun peşinde olan herkes yani partisi, makamı, mevkii bir tarafa insan olarak o hakka sahiptir ve dolayısıyla ve o sahip olduğu hakkına ve hukukuna da ulaşacaktı mutlaka bizim de görevimiz ona gerekli katkıyı sağlamak ve gerekeni yapmaktır. Profesyonel bir yönetici olarak milletvekillerimizin başka bir partiden Belediye Başkanımızın başka bir partiden olması hiç önemli değil. Biz hepimiz insanız, bayrağımızın gölgesindeyiz dolaysıyla zor zamanlarımızda da uzlaşmayı bilecek kadar hepimizin akıllı olduğunu düşünüyorum. Biz de bu konuda bize düşen bir görev olursa her zaman yaptık bugüne kadar, bundan sonra da yapmaya hazırız” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.