KARSU, “23 HAZİRAN KURTULUŞ GÜNÜMÜZ OLACAK”

İSTANBUL’DA OY KULLANACAKLARA BOLU’DAN ARAÇ KALKACAK

12 Haziran 2019

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, 23 Haziran yerel seçimleri öncesinde Bolu’da olan seçmenler için İstanbul’a araç kaldıracaklarını söyledi.

  “AKP-MHP İTTİFAKI BİR KEZ DAHA KAYBEDECEK”
  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu iç ve dış politikada, eğitimde, ekonomide sorunlar varken Türkiye'nin İstanbul seçimlerine kilitlendiğini, bunun çok acı bir olay olduğunu söyledi. AKP ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakının İstanbul'u 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde kaybettiğine dikkat çeken Karsu, “ 23 Haziran’da AKP-MHP ittifakının bir kez daha kaybedeceğini düşünüyorum. Türkiye için bir gelecek kurulacaksa önce bu hükümetten kurtulmak lazım. Bu seçimle sadece Cumhur İttifakı kaybetmiş olmayacak bununla birlikte bu ülkede ekmeğini alın teri ile kazanan emekçiler ve onurlu vatandaşlar da kazanmış olacak” dedi.

  “SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMENİN İKNA EDİLMESİ GEREKİYOR”

  Karsu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 31 Mart'ta düzenlenen seçimde 1 milyon 705 bin 867 kişi sandığa gitmedi. Seçimde bizim adayımız Ekrem İmamoğlu ile Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım arasındaki oy farkı, tekrar sayımların ardından 13 bin 729 olarak açıklanmıştı. Böylece sandığa gitmeyenlerin sayısı, iki aday arasındaki farkın 124 katı oldu. Bu nedenle 23 Haziran'da gerçekleştirilecek olan İBB Başkanlığı için sandığa gitmeyen seçmenleri ikna etmek büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

  İSTANBUL’DA OY KULLANACAKLARA BOLU’DAN ARAÇ KALKACAK

  31 Mart yerel seçimlerinin en önemli sonucunun toplumun kamplaşması yerine birlikten yana davranması gerektiğini söyleyen Karsu, İstanbul halkının tamamına eşit, adil, şeffaf, demokratik hizmet anlayışı ile en iyisini sunmak için Millet İttifakı olarak büyük bir çaba gösterdiklerini vurguladı. 23 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimin en yüksek katılımlı yerel seçimlerden birisi olacağına dikkat çeken Karsu, “ O yüzden bayram tatilini ilimizde geçiren ve İstanbul’da oy kullanacak olan değerli vatandaşlarımızın 23 Haziran Pazar günü İstanbul’da bulunarak oy kullanmalarında Cumhuriyetimizin ve ülkemizin geleceği açısından sonsuz bir yarar görüyorum” şeklinde konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 23 Haziran seçimlerinde sandığa gitmeyen seçmeni ikna etmek için büyük bir çaba sarf ettiklerini ve yerel seçimler sırasında Bolu’da bulunacak olan seçmenler için İstanbul’a araç kaldıracaklarını da sözlerine ekleyen Karsu; “Partimiz, İstanbul’da sandığa gitmeyen seçmenlerin profiline göre bir çalışma yapıyor. Yapılan anketlerde İstanbul büyükşehir Belediye başkanı adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun önde olması yazlıklar ile ilimizde bulunan ve İstanbul’da oy kullanacak olan vatandaşlarımızı yanıltmamalı. Hiçbir seçim “garanti” değildir. AKP özellikle bayram tatili için sayfiye yerlerine giden vatandaşlarımızın ciddi bir bölümünün 23 Haziran’da İstanbul’a geri dönmeyeceği gibi bir hesapla bu yarışta avantaj peşinde olabilir. O yüzden ilimizde tatilini devam ettirmekte olan seçmenlerimiz başta olmak üzere bu konumda olan ülke genelinde ki tüm seçmenlerimize sesleniyor ve 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sandığa giderek yurttaşlık görevlerini yerine getirmelerini rica ediyorum. Partimizin Bolu’dan kaldıracağı araçlarla İstanbul’a gitmek isteyen seçmenlerimiz ise il başkanlığımıza gelerek gerekli bilgileri alabilirler” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.