TRAFİK EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMADI…

BAYRAM BİTTİ DENETİMLER SÜRÜYOR…

12 Haziran 2019

  Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bayramdan sonra da denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Şehir içinde çeşitli kavşaklarda yapılan uygulamalarda özellikle; emniyet kemeri, direksiyon başında cep telefonu ile konuşma ve yayalara öncelik verilip verilmediğini kontrol eden ekipler, trafik kurallarını ihlal eden 43 araç sürücüsüne toplamda 5 bin 788 TL ceza kesti.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bayram öncesi alınan önlemler kapsamında sıkı tuttukları trafik denetimlerini sürdürüyor. Bolu Merkez’de bayramdan önce sıkça görmeye alışık olunan denetimler çeşitli kavşaklarda uygulanmaya devam ediyor.

  TRAFİK DENETİMLERİ SÜRÜYOR

  Bolu Merkez’de Kent Meydanı’nda bulunan cadde ve kavşaklarda uygulama yapan ekipler; öncelikli olarak sürücülerin emniyet kemerini takıp takmadıklarını, direksiyon başında cep telefonu ile konuşup konuşmadıklarını ve araçlarda cam filmi takılıp takılmadığını kontrol etti. Araçların sigortaları ve muayenelerinin yapılıp yapılmadığını da denetleyen ekipler, sürücülerin ehliyet ruhsat gibi belgelerinin de eksik olup olmadığını kontrol ederken trafik kurallarını ihlal eden sürücülere ceza-i işlem uyguladı.

  KURALLARI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI

  Bu kapsamda ekipler 16 sürücüye emniyet kemerinden toplam bin 728 TL, 15 sürücüye direksiyon başında cep telefonu ile konuşmalarından ötürü toplam bin 620 TL ceza kesti.

  43 ARAÇ VE SÜRÜCÜSÜNE YAKLAŞIK 6 BİN TL CEZA KESİLDİ

  Ekipler yaya geçitlerinin bulunduğu yerlerde de yaptıkları uygulamada trafikte sürücülerin yayalara öncelik tanıyıp tanımadıklarını denetledi. Buna bağlı olarak 5 sürücüye yaya geçidinde yayalara yol vermediği için toplam 2 bin 440 TL ceza kesildi.

  Yapılan deentim sonucunda kontrol edilen 43 araç ve sürücüsüne toplamda 5 bin 788 TL ceza-i işlem uygulandı.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.