KURSİYERLERİN BİR YILLIK EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK 5'İNCİ HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİSİ BOLU'DA AÇILDI

12 Haziran 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin yıl içerisinde yaptıkları el emeği göz nuru eserler açılan sergide görücüye çıktı. Resimden kıyafete hediyelik eşyadan fotoğraflara kadar yüzlerce eserin yer aldığı sergi beğeni topladı.

  Karaçayır Spor Salonu Fuar alanındaki serginin açılış törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, kursiyerler ile davetliler katıldı. Açılış töreninde kursiyerlerin hazırladığı halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

  Vali Ümit ve beraberindekiler Türkiye'nin en büyük 5'inci Halk Eğitim Merkezi sergisinin açılış kurdelesini kestiler. 3 bin 340 kursun açıldığı Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerlerin yıl sonu sergisindeki el emeği eserleri davetliler tarafından ilgiyle incelendi.Vali Ümit, sergideki eserleri tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

  Sergide yer alan eserlerin her birinin emek verilmiş, göz nuru dökülmüş eserler olduğuna dikkat çeken Vali Ümit, "Çalışan kursiyerlerimizin biraz emek verdiklerinde neler yapabildiklerini bildiğim için böyle bir manzara ile karşılaşacağımdan hiç bir tereddüdüm yoktu. Her bir eser şapka çıkartılacak kadar emek verilmiş, göz nuru dökülmüş eserler. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Eserlerin başında her yaştan insanlar var. Ben bir iş bilmiyorum, ben yapamıyorum, boş vaktimi değerlendirme imkanım yok nasıl değerlendireceğim diyecek durumda değiliz. Boş vakitlerimizi değerlendireceğimiz çok güzel işler var. Önemli olan bunları aramak bulmak. Halk Eğitim Merkezlerimizde bu konuda çok iyi. Halk Eğitim Merkezleri iyi ama bizim Halk Eğitim Merkezimiz çok daha iyi. Halk Eğitim Merkezimiz ile irtibat kurulması halinde arzu eden herkese göre burada mutlaka bir iş bir sanat bulunabilir" dedi.

   

   

   

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.