ARSLAN'DAN BAŞKAN ÖZCAN'A NOTER ONAYLI BELGE TEPKİSİ

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN BOLU'DA İŞÇİLERE SESLENDİ

11 Haziran 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu Belediye binası önünde işçilere seslenen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 31 Mart seçimlerinin ardından 97 işçiyi çıkaran CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a işçilere dağıttığı noter onaylı belge üzerinden yüklenerek, "Biz hiç bir işçimizi işten çıkartmayacağız" diyerek noterden taahhütname yayınlayan, bir taraftan Kuran-ı Kerim'e el basıp mesaj veren Bolu Belediye Başkanına sesleniyorum. Milleti kandırdınız, üyelerimizi kandırdınız.Bunun hesabını vereceksiniz" dedi.

  Antalya, İzmit, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi ile İzmir'in Menderes ilçe belediyelerinden işten çıkarılan işçiler Bolu'da toplandı. Bolu Belediyesinden çıkarılan 97 işçinin Nisan ayında eylemi başlattığı noktada alanı dolduran işçilere seslenen Arslan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a tepki gösterdi. Baskı ve tehditlerle işçilerin işten çıkarıldığını ve sürgün edildiğini iddia eden Başkan Arslan, seçim öncesi işçilerin işten çıkarılmayacağını noter onaylı belge ile taahhüt eden Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan'a da 'Sözünü tut" diye seslendi.

  Başkan Özcan'a çıkardığı işçilerin hesabını soracaklarını vurgulayan Arslan, şöyle konuştu:

  "İşten çıkarılan yaklaşık 700 arkadaşımız adına sembolik olarak devam eden bu çadır eylemi 49 gündür birilerine mesaj vermeye çalışıyor. Bir taraftan Hak-İş üyesi olduğu için Hizmet-İş ile bağlı diğer sendikaların üyeleri olduğu için baskılarla tehditlerle sürgünlerle sendikalardan istifa ettirilen arkadaşlarımız her gün sayıları arttırılırken bir taraftan seçim meydanlarında noterden taahhütname yayınlayıp 'Biz hiç bir işçimizi işten çıkartmayacağız" diyerek noterden taahhütname yayınlayan, bir taraftan Kuran-ı Kerim'e el basıp mesaj veren Bolu Belediye Başkanına sesleniyorum. Bu noter taahhüdü nerede kaldı.Nerdesiniz. Milleti kandırdınız, üyelerimizi kandırdınız, işçileri kandırdınız ama rabbimi kandıramadınız. Bunun hesabını vereceksiniz"

  Arslan, kimseyi hedef almadıklarını dile getirerek, "Biz millet iradesine saygılıyız. Bolu halkının iradesine saygılıyız. Esas olan Bolu halkına, Bolu işçilerine taahhüdünü yerine getirmeyenlerin hesap vermesi gerekiyor. Bu hesabı biz burada sormak için buradayız. Bize vaat edilen, bize taahhüt edilen, işinizle aşınızla uğraşmayacağız diyenlerin sözünü tutmasını istiyoruz. Biz kimseyi hedef almıyoruz. Söylenen sözleri burada konuşuyoruz. Noterden taahhütname yayınlayanlara söylüyoruz. Bunun arkasında durun istiyoruz. Kılıçdaroğlu, Bolu Belediye Başkanı ve CHP'li belediyeler bizi duyun" şeklinde konuştu.

  Arslan, konuşmasının ardından sendika üyesi işçilerle birlikte Bolu Belediyesi ile CHP Bolu İl Başkanlığı'nın önüne siyah çelenk bırakarak işçi çıkartılmalarını protesto ettiler.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.