İŞÇİLERİN BOLU'DAN ANKARA'YA YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI

BELEDİYELERDEN ÇIKARILAN İŞÇİLER BOLU'DAN ANKARA'YA YÜRÜYOR

11 Haziran 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Türkiye'nin farklı kentlerindeki belediyelerden işten çıkarılan işçiler Hak-İş ile Hizmet-İş sendikasının öncülüğünde işten çıkarılmalarını protesto etmek için Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı.Yaklaşık bin işçinin katıldığı yürüyüş 22 Haziran'da CHP Ankara Genel Merkezinin önünde sona erecek.

  31 Mart seçimlerinin ardından CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın göreve gelmesinin ardından işten çıkarılan 97 işçi ile Türkiye'nin farklı kentlerindeki belediyelerden çıkarılan işçiler Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikasının öncülüğünde Bolu'da toplandı. Nisan ayından bu yana belediye önüne çadır kurarak eylemlerini sürdüren işçiler çevre illerden gelen yaklaşık bin işçi ile birlikte Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş başlattı. Aralarında Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Antalya Büyükşehir, İzmit Belediyesi, Çanakkale Bayramiç ve İzmir/Menderes belediyelerinde işten çıkarılan işçilerinde olduğu yaklaşık bin kişi ellerinde pankartlarla Demokrasi Meydanı'ndan Ankara'ya yürüyüş için yola çıktı.

  Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında yola çıkan işçilerin 196 kilometrelik 'Emek ve Adalet' yürüyüşü 22 Haziran Cumartesi günü CHP Genel Merkezi önünde sona erecek.

  CHP'li belediyelerden işten çıkarılan işçiler 22 Haziran'da Ankara CHP Genel Merkezi önünde son bulacak yürüyüşlerinde işten çıkarılmalarını protesto edecekler.

  Bolu Belediye Başkan Yardımcıları ile Başkan Özcan'ın yakın çalışma ekibi binanın önüne çıkarak yürüyüşü izlediler.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.