ARI VE DOĞA İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

YÜZLERCE KİŞİDEN ARILAR VE DOĞA İÇİN FARKINDALIK PROJESİ

26 Mayıs 2019

  Bolu'da yüzlerce kişi 'Arılar Varsa Yarınlar Var' etkinliğinde arıların insan ve doğa için önemine dikkat çekmek için pedal çevirdi.

  Bolu'da TEMA Vakfı ile bal üreticisi bir firmanın katkılarıyla “Arılar varsa yarınlar var” projesi kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, eşi Meral Özcan, TEMA Bolu İl Temsilcisi Selma Demirel ve yüzlerce TEMA gönüllüsü arıların insan ve doğa için önemine dikkat çekmek için Kent Meydanı'ndan Demokrasi Meydanına kadar pedal çevirdi.

  TEMA Bolu İl Temsilcisi Selma Demirel, 20 Mayıs’ın Dünya Arı Günü olduğunu hatırlatarak, “Arıların ekolojik sistemdeki önemini belirtmek için

   ‘Arılar varsa Yarınlar Var’ projesini hayata geçirdik.Çünkü arılar doğa için gerekli, olmazsa olmaz varlıklar. Hem ballarını tüketmek açısından, ekonomi açısından, hem de daha önemlisi çevre ve ekoloji açısından değeri yadsınamaz. Onları korumak istiyoruz.  Tarım ilaçlarının, pestisitlerin arılar üzerinde olumsuz etkisi olduğu biliniyor. Bu konuda daha dikkatli olmaya herkesi çağırmak için böyle bir etkinlik düzenledik.” diye konuştu.

  Demirel, ayrıca içerisinde kekik tohumu bulunan zarflar dağıttıklarını da belirterek, etkinliğe katılanlardan kekikleri ekerek arıların yaşamlarına katkı vermelerini istedi.

  “EĞER ARILARIN SONU GELİRSE 4 YIL İÇİNDE DÜNYANIN DA SONU GELECEK"

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ünlü bilim adamı Albert Einstein’ın 'Eğer arıların sonu gelirse 4 yıl içinde dünyanın da sonu gelecek' sözünü hatırlatarak, "Bu ekolojik dengenin ayakta kalabilmesi için arılar çok önemli. İşte bu nedenle bizde bu etkinliğe destek için buradayız.Çevreci örgütleri ve çevreye, doğaya karşı duyarlı tüm vatandaşlarımızı bizimle birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Bolu’muzu daha çok yeşillendirmeye çalışıyoruz. Daha çok parklar, bahçeler yapma gayreti içinde olacağız. Ama tabi bunların temiz tutulması ve belirli peridotlarda temizlenmesi gerekiyor. Bu konuda bize de sizlerin yardımlarınızı bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde planlama yapacağız. Bütün çevreci örgütleri, çevreye, doğaya karşı duyarlı tüm vatandaşlarımızı da bizimle birlikte şehrimiz için çalışmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.