DOĞANAY'DAN ÖZCAN'IN SU HIRSIZLIĞI İDDİALARINA CEVAP

DOĞANAY:YOLDAN ÇIKAN HİÇ KİMSEYİ İÇİMİZDE BARINDIRMAYIZ

26 Mayıs 2019

  AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın su parasını ödemediğini ve su hırsızlığı yaptığını iddia ettiği iş kadınıyla ilgili iddialara cevap vererek, "Varsa bir yolsuzluk, usulsüzlük sonuna kadar git, biz de gereğini yapalım. AK Parti olarak hiçbir gayrı meşru işin arkasında durmayız, yetim hakkının yenildiği hiçbir eylemi desteklemeyiz" dedi.

  Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, basın mensuplarıyla bir araya geldiği iftar programında AK Parti'li İl Genel Meclisi üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın'ın işletmeciliğini yaptığı Şelale kafe, Birlik et satış reyonu ve mezbahanenin su parasının belediye tarafından ödendiği,su sayaçlarının darbe ile bozularak yıllardır su paralarının ödenmediği iddialara yazılı açıklama ile cevap verdi. Başkan Özcan'ın yanıltıcı bilgilerle vatandaşın gerçeklik algısıyla oynamaya çalıştığını iddia eden Doğanay, "Göreve geldiği ilk günden itibaren geçmişle ilgili çeşitli iddialar ortaya atan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Birlik Et üzerinden siyasi salvolarda bulunmaya devam etmektedir. Sayın Tanju Özcan kendisini hala muhalefet koltuğunda görüyor olmalı ki icra makamı gibi davranamıyor. Eğer böyle olmasa her gün bir yenisini dillendirdiği iddialarla ilgili olarak icra makamının davranması gerektiği gibi davranırdı. Devletin bir çalışma şekli vardır. Belediye’de bir usulsüz durum görüyorsan soruşturma açtırırsın Mülkiye Müfettişlerine inceletirsin, Sayıştay denetimine girersin. Varsa kanuna ve usule aykırı durum, gerek idari, gerekse adli olarak gereğini yaparsın" dedi.

  Doğanay, hiç bir gayrimeşru işin arkasında olmayacaklarının altını çizdiği açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

  "Amacınız AK Parti’ye saldırmaksa buna müsaade etmeyiz. Onun için diyorum ki, varsa bir yolsuzluk, usulsüzlük sonuna kadar git, biz de gereğini yapalım. AK Parti olarak hiçbir gayrı meşru işin arkasında durmayız, yetim hakkının yenildiği hiçbir eylemi desteklemeyiz. Adaletin kestiği parmak acımaz inancındayız. AK Parti bugüne kadar yolunu şaşırmış hiçbir kimseyi bünyesinde tutmamıştır. Yoldan çıkan hiçbir kimseyi içimizde barındırmayız. Ancak masumiyet karinesi gereği de hiçbir kimsenin suçluluğu ispatlanmadan, siyasi mülahazalarla itibar suikastına uğratılmasına da müsaade etmeyiz, etmem de bu böyle biline. AK Parti İl Başkanı olarak diyorum ki, sayın Tanju Özcan, belediye başkanı olarak tüm belge ve ihale dosyaları elinin altında. Haydi suç duyurusunda bulun ver savcılığa"

  Doğanay, Başkan Özcan'a "Neden sadece konuşuyorsun da savcılığa vermiyorsun" diyerek tepki göstererek şunları söyledi:

  "Rögar kapakları dedin, BOBES dedin, fazla maaş alan müdür dedin, göreve geldiğin ilk günden bu yana diyorsun da diyorsun ama savcılığa verdiğin tek bir yolsuzluk iddian var mı? Yok. Neden sadece konuşuyorsun da savcılığa vermiyorsun? Tüm Bolu kamuoyu biliyor ki mesleğim,müteahhitliktir. Son 4 yılı da il başkanı olmak üzere 15 yıldır liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının izinde onurla, gururla AK Parti’de aktif siyaset yapmaktayım. Buna karşılık ne Bolu Belediyesinden ne de başka resmi bir kurumdan iş almamış, devletin tek bir kuruşu boğazından geçmemiş biri olarak sana hem bir kere daha çağrıda bulunuyor hem de söz veriyorum. Sadece söylemden öteye geçemeyen yolsuzluk iddialarını sen savcılığa ver bende adı, sanı, makamı,mevkisi kim olursa olsun, hukuken ispatlanmış bir sonuç ortaya çıkarsa AK Parti İl Başkanı olarak gereğini yapayım. Sen gereğini yap, ben zaten yaparım”

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.