HAK-İŞ GENEL BAŞKANI,“BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ”

HAK-İŞ CHP GENEL MERKEZİ’NE YÜRÜMEYE HAZIRLANIYOR

25 Mayıs 2019

  Belediye’den çıkarılan 97 işçiye destek vermek için Bolu’ya gelen HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, eylemin 31. gününde Bolu Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında taleplerinin yerine getirilmediği takdirde bayramdan sonra Ankara’ya, CHP Genel Merkezi’ne Adalet Yürüyüşü gerçekleştireceklerini belirterek, “Bunları yapanların burunlarından fitil fitil getireceğiz” diye konuştu.

  HABER: ARZU SARI

  HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bolu Belediyesi’nden çıkarılan 97 işçinin yaptığı eyleme destek vermek üzere Bolu’ya geldi.

  Bolu Belediyesi önünde 97 işçiye, eylemlerinin 31. Gününde destek vererek basın açıklaması yapan Arslan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na uyarılarda bulunduğunu söyledi.

  31 Mart Yerel seçimlerinden sonra CHP’ye geçen bazı belediyelerde işçilerin işten çıkarılmalarını protesto ettiklerini ifade eden Arslan, işçilerin işlerine iade edilmedikleri ve taleplerinin karşılanmadığı takdirde bayramdan sonra CHP Genel Merkezi’ne Adalet Yürüyüşü gerçekleştireceklerini belirtti. Arslan, “Elbet de üzüleceğiz, elbet de ayağımız tökezleyecek, düşeceğiz, kalkacağız ama HAK-İŞ davasından ve değerlerinden taviz vermeyeceğiz. Bunları yapanların burnundan fitil fitil getireceğiz. Onun için biz kavga istemiyoruz. Çatışma istemiyoruz” diye konuştu.

  Arslan taleplerinin karşılanması halinde Belediye önüne kurulan eylem çadırının törenle kaldırılacağını da sözlerine ekledi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.