BAŞKAN ÖZCAN BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

ÖZCAN, "BELEDİYE 2017'DEN İTİBAREN ÇÖKÜŞE GEÇMİŞ"

24 Mayıs 2019
BAŞKAN ÖZCAN BELEDİYENİN BORCUNU AÇIKLADI

  Basın mensupları ile iftar programında bir araya gelen Özcan, Bolu Belediyesinin toplam borcunun 461 milyon TL olduğunu, israf ve yandaş kayırmacılığı nedeniyle belediyenin resmen borç batağına sürüklendiğini vurguladı. 

  Özcan basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. Belediye'yi teslim aldığı günden bu yana bulunduğu tespitleri açıklayan Özcan, Belediye'nin borcu hakkında da kamuoyuna bilgi verdi. Özcan ayrıca "Karadere tüneli çökmedi kaplaması için yaptığımız araştırmada 12 milyon TL gerekli. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor" dedi.

  Başkan Özcan Bolu'ya yatırım için söz verilen ve bakanlık tarafından 30 Mart'ta Bolu Belediyesinin hesabına aktarılarak bloke edilen 3 milyon TL'nin Tanju Özcan'ın kazanmasının ardından 1 Nisan sabahı geri çekildiğini ilk kez kamuoyu ile paylaştı. 

  Özcan, Şelale Kafe ve mezbahane ile ilgili geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddialar ve ilgili işletmecinin yaptığı basın açıklamasına cevaben ise "Yılda yaklaşık sadece 200 binden fazla su parası ödemesi gerekirken bu ücretler ödenmemiş. Kirası elektriği suyu ile bu konuyu mahkemeye taşıdık. Halen bir siyasi partiden aktif görevde olan bu işletmeci için ödemediği o paraların hepsini geri alacağız. Buralar için ne zabıta denetim yapmış ne de inceleme yapılmış. Bu işin peşini bırakmayacağız. Yargıya taşıdık." dedi.    

  Bolu Belediyesinin 2017 başından itibaren çöküşe geçtiğini sözlerine ekleyen Özcan "Bolu Belediyesi'ne bazı araçları satmışlar. 187 bin liraya hem de..  Araçlar hurda.Hepsini 40 bin lira verene vereceğim" dedi.  

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.