BİR KIYAFET DE SEN BIRAK, ÇOCUKLAR GÜLSÜN...

BAYRAMDA ÇOCUKLARI SEVİNDİRMEK İÇİN SEFERBER OLDULAR

24 Mayıs 2019

  Bolu'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaptığı yardımlarla adından söz ettiren Mahmut Alan, Ramazan Bayramı'nda fakir çocuklar kıyafetsiz kalmasın diye gönüllü arkadaşlarıyla birlikte seferber oldu. Alan, "Siz de bir kıyafet alıp gelip buraya asın, bayramda çocukların yüzü gülsün" dedi.

  Köroğlu Gençlik Teşkilatı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurucu başkanı Mahmut Alan, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının Ramazan bayramında kıyafetsiz kalmaması için yeni bir çalışma başlattı. Hayırsever vatandaşların yardımıyla çocuklar için alınan yüzlerce kıyafet alan Alan, Gölyüzü Mahallesi'ndeki bir işyerini mağazaya çevirdi. Birbirinden güzel rengarenk kıyafetler ve ayakkabılar yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına ücretsiz dağıtılacak. Bayramda çocukların yüzünü güldürmek isteyen vatandaşlar kıyafet alarak bağışlayabilecek. Alan ve gönüllü arkadaşlarının desteğiyle hayata geçirilen örnek projeye vatandaşların da desteği bekleniyor.

  Ramazan bayramında çocukların yüzünü güldürmek için çalıştıklarını anlatan Alan, "İhtiyaç sahibi çocuklar bayram sabahı bayramlıklarıyla uyanıp mutlu olsunlar. İş adamlarımız, esnaflarımız ve durumu iyi olan aileler kendi çocuklarına alışveriş yaparken bir tane de fazla alarak Gölyüzü Mahallesi'ndeki açtığımız bu yere bırakabilirler. Buraya vatandaşlarımızın bıraktığı elbiseleri asıyoruz ihtiyaç sahibi ailelerde gelip alıyorlar. Buradakiler toptan alınan kıyafet ve ayakkabılar. Esnaf ve iş adamı arkadaşlarımız bir miktar para toplamışlar. Arefe gününe kadar vatandaşlarımız kıyafetleri buraya getirip asabilirler. Arefe gününden üç gün öncesine kadar getirirlerse eğer bize dağıtma fırsatı yaratırlar. İhtiyaç sahibi ailelerde 31 Mayıs'tan sonra buraya gelip kıyafetleri ücretsiz şekilde alabilirler" diye konuştu.

  1 yorum yapılmış

  • Musa demiral 24 Mayıs 2019 • 19:40

   Abim yer neresi
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.