BOLU'NUN TURİZM POTANSİYELİNİ MASAYA YATIRDILAR

HEDEF BOLU’NUN TURİZM GİRDİLERİNİ ARTIRMAK

24 Mayıs 2019

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Bolu’da seyahat acentaları ile iftarda bir araya geldi. BTK Başkanı Ercan Güner “Büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Bolu bu imkandan yeterli derecede yararlanamıyor. Bunun alt yapı çalışmasını bir an önce yapmak zorundayız” dedi.

  TÜRSAB’ın yeni uygulamaya koyduğu Bölge Temsil Kurulları (BTK)çalışmalarına başladı. Merkezi Bolu’da bulunan Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu illerinin bağlı olduğu Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Bolu’da görev yapan acentalarla iftarda bir araya gelerek Bolu turizminin geleceğini masaya yatırdılar.

   

  İftar yemeğinin ardından konuşan BTK Başkanı Ercan Güner, 2019 yılında Türkiye’de hedeflenen 50 milyar dolar gelir ile 50 milyon turistten Bolu’nun en iyi şekilde yararlanabilmesi için gerekli her türlü şartların yerine getirilmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini vurguladı.

   

  Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, TÜRSAB’ın Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanlığının merkezinin Bolu’da olmasının iyi değerlendirilmesi gerektiğini dile getirerek “Hep birlikte dayanışma içinde Bolu’nun turizmden elde ettiği katma değerin artırılması için çaba göstereceğiz” dedi

   

  TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkan Yardımcısı Cengiz Çavuşoğlu’da Bolu’da olan bu turizm potansiyelinin daha aktif hale getirilmesi yönünde bir takım projelerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

  TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından verilen iftar programına Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Fazıl Özkeser ile Bolu’da bulunan TÜRSAB Üyesi acenta yetkilileri katıldı. İftar sonrası gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren toplantıda Bolu’nun turizmden elde edeceği katma değerin artırılması için gerekli projeler değerlendirildi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.