ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLER ESERLERİNİ SERGİLEDİ

BAİBÜ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ MEZUNİYET SERGİSİNDEKİ ESERLER BEĞENİ TOPLADI

15 Mayıs 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden bu yıl mezun olan öğrencilerin dönem içerisindeki yaptıkları resim ve eserler mezuniyet sergisinde görücüye çıktı. Sergiyi gezen davetliler eserleri ilgiyle inceledi.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitimlerini tamamlayarak mezun olan öğrencilerin resim ve elle şekillendirme yöntemiyle yaptıkları seramik eserlerin yer aldığı mezuniyet sergisi törenle açıldı. Serginin açılış törenine Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Yavuz, akademisyenler, öğrenciler ile aileleri katıldı.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Yavuz, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Geleneksel Türk Sanatları, Grafik, Müzik, Resim, Seramik, Temel Sanat Eğitimi ve Çizgi Film Animasyon bölümlerinin olduğunu açıklayarak, "Bu bölümlerden sadece geleneksel Türk sanatları, resim ve seramik bölümünde eğitim öğretim yapılmaktadır. Diğer bölümlerde akademik kadro henüz oluşturulamadığı için bu bölümlere öğrenci alınamamıştır. Hedefimiz en kısa sürede diğer bölümlere öğrenci alımını sağlamaktır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü henüz mezun verecek duruma gelmediğinden sergilenen eserler resim ve seramik bölümü öğrencilerinin dönem içerisinde yapmış oldukları çalışmaların içerisinden seçilmiştir. Sergiye konulan eserler tuval üzerine yapılmış 47 resim ve elle şekillendirme tekniğiyle yapılmış farklı ölçülerde 65 seramik eserden oluşmaktadır" şeklinde konuştu.

  Öğrencilerin el emeği eserlerinin yer aldığı sergi beğeni topladı. Davetliler ve öğrencilerin aileleri eserleri ilgiyle inceledi. Öğrenciler sergiyi gezenlere eserleri hakkında bilgi verdi.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.