30 PROJE İLE TARIM İLK SIRADA YER ALIYOR...

282 MİLYON TL ÖDENEĞİN 14 MİLYON TL'Sİ TARIMA GİDECEK

18 Nisan 2019

  Bolu’da 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya bölge ve daire müdürleri ile belediye başkanları katıldı. CHP Bolu Milletvekili iken 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 15 yıl aradan sonra açık oy farkıyla Bolu Belediye Başkanı olan Tanju Özcan da ilk defa Vali Ahmet Ümit başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı olarak girdi.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Değerlendirme Toplantısı Vali Ahmet Ümit başkanlığında İl Genel Meclisi’nde yapıldı. Toplantıya bölge ve daire müdürleri ile belediye başkanları katıldı. Bolu Valisi Ahmet Ümit açılış konuşmasında yeni seçilen tüm belediye başkanları ile il ve belediye meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

  Toplantıda Bolu’da gerçekleştirilen projeler ve proje bedelleri ile proje aşamaları görüşüldü. Buna göre; Bolu genelinde74’ü bölge müdürlükleri, 9’u BAİBÜ, 3’ü Cumhuriyet Başsavcılığı, 9’u İl Özel İdaresi, 71’i il müdürlükleri ve 84’ü belediyelere ait olmak üzere toplam 250 proje yürütüldüğü belirtildi.

  SEKTÖRLERE YÜZDE KAÇ ÖDENEK GİDECEK?

  Söz konusu projelerin bedelleri toplamının 3 milyar 696 milyon TL olduğunu söyleyen Vali Ümit, Bolu için ayrılan 282 milyon 367 bin TL 2019 yılı ödeneğinden 51 milyon 833 bin TL’nin harcamasının yapıldığını kaydetti. Ödeneklerin yüzde 21’inin ulaştırma, yüzde 40’ının eğitim, yüzde 21’inin diğer kamu hizmetleri, yüzde 5’inin tarım, yüzde 3’ünün enerji, yüzde 6’sının inşaat, yüzde 1’inin orman, yüzde 2’sinin spor ve yüzde 1’inin sağlık sektörüne ait olduğu bilgisini veren Ümit, belediye yatırımları hakkında da konuştu.

  Vali Ümit, belediye yatırımları için 189 milyon 410 bin TL’nin proje bedelleri toplamı olduğunu belirterek, 43 milyon 972 bin TL’nin 2019 yılı ödeneği olarak aktarıldığını ve bu ödenekten 1 milyon 981 bin TL’nin harcamaya dönüştüğünü kaydetti.

  EN FAZLA TARIM PROJESİ HAZIRLANMIŞ

  Bolu’da yürütülen 250 projeden 23’ünün bittiğini de söyleyen Vali Ümit, 30 proje ile en fazla proje gerçekleştirilen sektörün tarım olduğuna dikkat çekti. Bolu’da en fazla proje gerçekleştirilen diğer sektörlerden 27 proje ile eğitim ikinci sırada ve 24 proje ile enerji sektörü üçüncü sırada geliyor…

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.