KAPI KAPI GEZİP KİTAP TOPLUYORLAR

ÖĞRENCİLERDEN 'HER EVDEN BİR KİTAP' KAMPANYASI

18 Nisan 2019

  Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğrencileri Sakarya’da kapı kapı dolaşıp kitap topluyor. Öğrenciler 'Her evden bir kitap kampanyası' ile 10 köy okuluna kütüphane kurmayı hedefliyor.

  Sakarya Üniversitesi öğrencileri kentteki 10 köy okuluna kütüphane kurmak için 'Her evden bir kitap kampanyası' başlattı. Sakarya Üniversitesi Felsefe Topluluğu  öğrencileri yaklaşık 1.5 aylık sürede 12 bin kitap topladılar. Toplanan kitaplarla belirlenen köylerdeki okullara kütüphaneler kurulacak.

  Projenin başkanlığını yürüten Ufuk Doğan, köy okullarına kütüphane kuracaklarını açıklayarak, "Sakarya ve ilçelerinden kapı kapı dolaşarak kitap topladık. Bizim kampanyadaki amacımız Sakarya’daki köy okullarına kütüphane kurmak. Aynı zamanda köy okullarındaki çocukların bilgi kültür mahiyetindeki gelişimine katkı sağlamak. Biz bireye faydanın topluma ve dünyaya faydalı olarak görüyoruz bu şuurla bakıyoruz. Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi 'Tohum saç bitmezse toprak utansın' sözünden yola çıkarak biz köy okullarındaki çocukları kitaplarla buluşturduk" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.