2013’TE KALDIRILAN TC GERİ GELDİ

BOLU BELEDİYESİ’NE TC İBARESİ YENİDEN KONDU

17 Nisan 2019

  Bolu Belediyesi’ni yapılan yerel seçimlerde teslim alan CHP’li Tanju Özcan, 2013’te belediye tabelasından kaldırılan TC ibaresini yeniden tabelaya yazdırdı.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu’da tarihi bir gün yaşandı. 2013’te alınan kararla bankalar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların tabelalarından bir bir kaldırılmaya başlanan TC ibaresi, kaldırıldığı Bolu Belediyesi’nin de tabelasına yeniden yazıldı. TC. Bolu Belediyesi yazılı tabela belediye binasına yeniden asıldı.

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 4 gün önce Belediye Meclisi Toplantısı'nda belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresinin eklenmesi talimatını vermişti.  Bolu Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’nci birleşiminde  dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün önerisiyle tabelaya TC’nin yeniden yazılması talımatını veren Özcan “Meclis kararı alınmayacak bir konu zaten. Belediyenin önüne ‘T.C.’ ibaresinin yeniden yazılmasını istiyorum” demişti.

  Talimatın verilmesinden 4 gün sonra TC Bolu Belediyesi yazılan tabela hazırlandı ve belediye binasında ait olduğu yere takıldı. Talimatın verilmesine sebebp olan Tahsin Mert Karagöz de tabelanın takılmasını görüntülü olarak kaydetti. Karagöz sosyal medyada da paylaştığı görüntülerde duygularını “Bolu'ya hayırlı uğurlu olsun. Çok yakıştın TC Bolu Belediyesi” şeklinde ifade etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.