HALUK LEVENT'TEN BOLU'DAKİ KAN VE KÖK HÜCRE KAMPANYASINA DESTEK

MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU ANADOLU LİSESİ'NDEN ANLAMLI KAMPANYA

16 Nisan 2019

  HABER / MUTLU YUCA

  Bolu'da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi yönetimi tarafından düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına çok sayıda kişi katılırken AHBAP Başkanı ünlü sanatçı Haluk Levent'te kampanyaya destek verdi.

  Kalıcı Konutlar mevkiinde bulunan Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi yönetimi son zamanlarda en hızlı artan hastalıkların başında gelen lösemi hastalarına umut olmak için kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenledi.  Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, Kızılay Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı kampanyanın açılış programına katıldılar. Okul Müdürü Bayram Yıldız'ın önderliğinde düzenlenen kampanyaya AHBAP Başkanı ünlü sanatçı Haluk Levent'te destek verdi. AHBAP hareketinin Bolu temsilcileri de kampanyaya katıldılar. Yaklaşık 50 kişi Kızılay tarafından okula kurulan ünitelerde kan ve kök hücre bağışında bulundular.

  İl Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol, Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi'nde yaklaşık 50 kişinin kök hücre bağışında bulunmasının iyi bir rakam olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle kan ihtiyacı konusunda bu toplumun bilincinin geldiği noktada ve sağlığa katkı noktasındaki önemini bizzat yaşıyoruz. Bolu'da da Kızılay'ın katkılarıyla özellikle ameliyathanelerde, yoğun bakımlarda kan ihtiyacımızı çok iyi organizasyon ile karşılıyorlar. Bunun için de ciddi bir bağışcı kaynağının olması lazım. Burada da kan bağışı ile farkındalık oluşturuluyor. Sayıda 50'nin üzerinde ve bu rakamlara ulaşmak pek mümkün olmuyor. Bu da iyi bir organizasyon ve iyi bir hazırlık olduğunu gösteriyor. Özellikle kök hücrede de 50'ye yakın bir sayıya ulaştık. Lösemi hastalarında, lenfomada kemik iliği naklinde kök hücrenin tedavi açısından çok büyük bir önemi var. Bu bilincin oluşması kan bağışından sonra çok önemli" diye konuştu.

  Vatandaşlara kan bağışı yapmaları çağrısında bulunan Kızılay Bolu Şube Başkanı Muhsin Kınacı, "Kanın ham maddesi insan. İnsanlar gönüllü bağışçı olursa kanımız olur. Türkiye'de kan bağışını sadece Kızılay'a yapabilirsiniz. Yapılan bu etkinliğin diğer okullarda organize edilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

  AHBAP Başkanı ünlü sanatçı Haluk Levent'te kök hücre ve kan bağışı kampanyasına katılanlara teşekkür eden video yayınlayarak, "Bolu Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri,yöneticileri ve AHBAP Bolu kök hücre ve kan bağışından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım yakında Bolu'da beraber oluruz, görüşürüz" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.