ÖĞRENCİLERİ GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERDEN MADDE BAĞIMLILIĞI İÇİN İLGİNÇ PROJE

16 Nisan 2019

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1'inci sınıf öğrencileri şehir merkezinde madde bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırarak broşür dağıttılar. 


  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri kent merkezinde bulunan İsmet Paşa parkında madde bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırdı.

  Her yıl değişik amaçlarla sosyal sorumluluk projeleri hazırladıklarını belirten Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Eda Akbaş, "Bu sene üniversitemizin belirlediği bağımlılık ile ilgili projelerle halkın dikkatini çekmek istedik. Biz gerçekleştirdiğimiz projelerle şunu hedefliyoruz. İnsanlar madde bağımlığının, sigaranın zararlı olduğunu biliyorlar, kabul ediyorlar ama bunların sonuçları net bir şekilde göz önüne serilmediği için bunları kullanmaya devam ediyorlar. Ne zamanki hasta oluyorlar, ölümcül bir yola giriyorlar ya da varlarını yoklarını bu uğurda kaybediyorlar. Ancak o zaman bu konuda bilinçleniyorlar. Biz o aşamaya gelmeden insanlara canlı ve somut olarak göstermek istedik. Madde bağımlılığının, tütün bağımlılığının aile ve sosyal hayatta maddi, manevi sağlık anlamında nelere yol açabileceğini ortaya koyarak onların bu konuda farkındalığını arttırmak istedik. Bu anlamda insanların dikkatini çektiğimizi düşünüyoruz. Belki birkaç kişinin bu anlamda fikrini değiştirebildiysek bizim için önemli” şeklinde konuştu. 
   

  Öğrenciler daha sonra madde bağımlılığından zarar görmüş kişileri canlandırarak broşür dağıttılar. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.