“GURUR, KİBİR... AYAKLARI YERDEN KESİLMİŞ İNSANLAR…”

İĞNEYİ DE ÇUVALDIZI DA TEŞKİLATLARA BATIRDI…

15 Nisan 2019

  Bolu’da AK Parti’nin Belediye’yi yıllar sonra CHP’ye teslim etmesinin AK Parti için çok acı ve kötü bir sonuç olduğunu söyleyen eski İl Başkanı Ömer Sayın, iğneyi de çuvaldızı da parti teşkilatlarına batırdı. Seçimlerde Türk seçmeninin AK Parti’ye uyarı yaptığını ancak vazgeçmediğini belirten Sayın, seçmenin AK Parti’ye ‘Değerlerine geri dön’ çağrısı yaptığını söyledi. Sayın, “Gurur, kibir, teşkilatlardaki ayakları yerden kesilmiş insanlar, adaydaki isabetsizlik hepsi bir araya geldiği zaman ortaya çıkan sonuç bu” diyerek bunun çok iyi tespit edilemezse yeni sonuçlara katlanmak zorunda kalacaklarını belirtti.

  HABER: ARZU SARI

  AK Parti’nin Bolu Eski İl Başkanı ve tecrübeli siyasetçisi Ömer Sayın seçim sonuçlarını değerlendirdiği Merkez Haber’e özel açıklamalar yaptı.

  “Ortada itiraf etmemiz gerekir ki bir başarısızlık var” diyen Sayın, bu başarısızlığın sorumluluğunu tek bir kişi ya da olaya bağlamamak gerektiğini belirtti.

  SORUN ÇÖZÜLMEZSE

  YENİ SONUÇLARA KATLANMAK ZORUNDA KALIRIZ”

  Açıklamasında adeta AK Parti teşkilatlarını uyaran Sayın, seçmenin de AK Parti’ye değerlerinden uzaklaştığı mesajını verdiğini ifade etti. Sayın, “Ortada itiraf etmemiz gerekir ki bir başarısızlık var. bu başarısızlık bir sonuçtur. Eğer biz bu sonucun sebebini ve nedenlerini çok iyi tespit edemezsek yeni sonuçlara katlanmak zorunda kalırız. Eğer bu sonucun sebeplerini, eğer bu sonucu ortaya çıkaran olayları çok iyi irdeleyip değerlendirebilir ve onları iyiye doğru yönlendirebilir ve problemleri çözebilirsek o zaman sonuçları biz tayin ederiz” dedi.

  Sayın eleştirilerine şöyle devam etti:

  “GURUR, KİBİR…

  TEŞKİLATLARDAKİ AYAKLARI YERDEN KESİLMİŞ İNSANLAR”

  “Şimdi burada bir sonuç var, ortada bir başarısızlık olduğu zaman bizim takım ruhu dediğimiz yönetimde bir sistem vardır. Ortada bir başarısızlık olduğunda takım ruhuna sahip olmayan kötü takımlar hep birbirlerini suçlarlar. Eğer iyi bir takım varsa onlar da zaman zaman başarısız olurlar ama onlarda herkes önce kendisini sorgular. ‘Ben burada ne hata yaptım?’ diye kendisine sorar. Bu sonucun nedenlerini iyi tespit etmek lazım. Bu seçimler bir süreçtir. Bir sürecin sonunda seçim kazanılır ya da kaybedilir. Fatih Metin’in buradan AK Parti adayı gösterilmesi doğru mudur? Metin doğru bir aday mıydı? Belki değil desek, bütün suçu ona yüklemiş oluruz, o da doğru değil. Daha önce burada görev yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz mıydı suçlu? Desek, ona da haksızlık etmiş oluruz. Ama tüm bu olumsuzluklar, yani belediyenin özellikle son 5 yıldır yanlış yaptığı uygulamalar, vatandaşa rağmen sürekli ‘Ben ne yaparsam doğrudur’ demeler, gurur, kibir, teşkilatlardaki ayakları yerden kesilmiş insanlar, adaydaki isabetsizlik hepsi bir araya geldiği zaman ortaya çıkan sonuç bu. Bence bunları bütün bileşenleriyle değerlendirmek lazım Ortaya çıkan gerçekten bizim için, AK Parti için çok acı bir sonuç, çok kötü bir sonuç. Bunda hiç kimsenin birbirini çok fazla suçlamaya hakkı yok, burada herkes ‘Ben ne hata yaptım’ diye düşünmeli. Zaten düşünülseydi, bunlar olmazdı. Demek ki düşünülmediği için bunlar başımıza geldi. Kaybeden Bolu oldu sadece AK Parti olmadı. Çünkü AK Parti sadece Bolu’nun değil, tüm Türkiye’de milletin umudu haline gelmiş hatta dünyada Müslümanların ve Türk aleminin umudu haline gelmiş bir partidir AK Parti ve lideri Recep Tayyip Erdoğan. O yüzden sadece kaybeden Bolu değil, millet kaybetti, ümmet kaybetti. İnşallah bu işin başındaki insanlar bu sebepleri doğru tespit ederler. Ortaya çıkan o tespitler doğru değerlendirilir ve inşallah doğru çözümler gelir de tekrar milletin umudu olmaya devam ederler.

  "TÜRK SEÇMENİ AK PARTİ'Yİ UYARDI"

  Aslında Türk seçmeni AK Parti’den vazgeçmedi, sadece ikaz etti. Dedi ki ‘Bak sen benden uzaklaştın. Artık benim değerlerimi taşımıyorsun. Ben de kendimi bir adım geri çekiyorum. Tekrar sen eski değerlerine kavuşursan ben yine seni desteklemeye, yine arkanda ve yanında olmaya devam ederim’ dedi"

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.