ANKARA’NIN GÖZÜ AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDA…

AK PARTİ BAŞKANLARI MERKEZDEN TAKİP EDECEK

15 Nisan 2019

  AK Parti Genel Merkezi, AK Partili Belediye Başkanlarını sıkı takibe alıyor. Vatandaşa verilen sözlerin tutulup tutulmadığını, ne kadarının gerçekleştirildiğini kontrol edecek olan merkez, ayrıca başkanların manifestoyu ne derece uyguladığına da bakacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile AK Parti Genel Merkezi belediye başkanlarının attığı her adımı yakından izleyecek. Bu kapsamda, belediye başkanlarının seçim öncesinde halka verdiği sözleri tutup tutmadıkları kontrol edilirken, manifestoda yer alan başlıkların ne kadarının uygulandığına da bakılacak.

  AK Parti'nin seçim manifestosunda yer alan parsel bazlı yoğunluk artışlarının önüne geçilmesi, kamu yararı gözetmeyen değişikliklere izin verilmemesi, yapılaşma ve imar durumu değişikliklerinin şeffaflaşması, temel altyapı sorunlarının tamamen çözüme kavuşturulması, şehirleri çarpık yapılaşma ve deprem riskinden arındırmaya yönelik adımlar yakından izlenecek. Ayrıca, her şehrin tarihini, hikâyesini ve dokusunu korumaya yönelik önlemler, çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya ve şehirde yaşayan tüm canlılara saygılı şehirler, sosyal belediyecilik anlayışı, kadın, genç, yaşlı ve engellilere hizmet verecek şekilde geliştirilmesi gibi başlıklar genel merkez tarafından takip edilecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.