SEBENLİLER’DEN SEBENLİ BAŞKANLARA VEDA YEMEĞİ…

YILMAZ VE ÖZBAĞ’A DUYGU DOLU GECE…

24 Mart 2019

  31 Mart Yerel Seçimlerinde kazanacak olan yeni belediye başkanına koltuğu teslim etmesiyle görevi sona erecek olan Sebenli Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’a Sebenliler Derneği tarafından veda yemeği organize edildi. Yemekte Yılmaz ve Özbağ duygulu anlar yaşadı.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve aynı zamanda Bolu Belediye Başkan Yardımcısı da olan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’a Sebenliler Derneği tarafından veda gecesi düzenlendi.

  Sebenli olan Yılmaz ve Özbağ, kendileri için düzenlenen yemekte duygu dolu anlar yaşadılar.

  Düzenlenen vefa gecesine ise Yılmaz ve Özbağ’ın yanı sıra Cumhur İttifakı’nın AK Partili Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ve Millet İttifakı’nın CHP’li Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan ile ittifak ortağı partililer ile İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman ile siyasi ve bürokratlar da katıldı.

  Gecede konuşan Dernek Başkanı Doç. Dr. Selami Eryılmaz, derneğin sivil toplum kuruluşu olmanın getirdiği üstünlüğü ekonomik birlikteliğe de dönüştürmüş bir dernek olduğunu belirterek Seben AŞ’yi kurduklarını ifade etti. Eryılmaz, Türkiye’de sivil toplum kuruluşları içerisinde bu durumun nadiren gerçekleştiğine dikkat çekerek Anonim Şirketi’nin en büyük ortağının Sebenliler Derneği olduğunu vurguladı.

  Gecede konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı da olan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Sebenliler’in gönülleri derin, büyük ve vefalı insanalr olduğunu söyleyerek bugün de Başkan Yılmaz ve ucundan da kendisi için bir vefa örneği gösterdiklerini belirtti. Sebenlilere konuşmasında teşekkür eden Özbağ, görevleri süresince ne yaptılarsa halktan aldıkları kuvvetle yaptıklarını ifade etti.

  AK Partili Bolu Adayı Fatih Metin de verdiği ropörtajda Seben’i Bolu’nun Çukurovası olarak nitelendirerek, Seben’in Bolu’nun sebze ve meyve ihtiyacını karşılayan bir ilçe olduğunun altını çizdi. Kendi dönemlerinde Seben’in çok daha güzel günlere taşınacağını söyleyen Metin; Seben’de Fatih Kavak’la, Bolu’da Fatih Metin’le beraber hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Metin Yılmaz ve Özbağ’a da Bolu ve Seben’e yaptıkları hizmetler ve verdikleri emeklerden ötürü teşekkür de ederek onların yükselttiği çıtayı daha da yukarı çıkaracaklarını kaydetti.

  Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz da konuşmasında kalabalığa dikkat çekerek bu kalabalığın kendilerini son derece duygulandırdığını belirtti. Özbağ’ın her şeyi kendisinin yaptığını gösterek son derece kibar davrandığını belirten Yılmaz, “Aslında biz, birlikte, bir bütün olarak çalışma yaptık” dedi. Özbağ’la yıllardır birlikte yaptıkları siyaset yolculuğunu ve kader ortaklığını anlatan Yılmaz, “Belediey Başkanı olmak kolay bir iş değildir. İş bitirmek kolay değildir. 70 yılında Seben’in nüfusu 3 bin’di. Şimdi yine 3 bin. Seben’in nüfusu Bolu’ya gidiyor. Seben’in nüfusu küçük ama özgül ağırlığının çok yüksek olduğunu Süleyman Bey gösterdi. Geçen yıl Süleyman Başkan’ın yaptığı hizmetleri görünce de son derece gurur duydum. Bolu’yla da bunları kıyaslayınca bizden çok daha başarılı olduğunu görüyorum. Allah ondan razı olsun” diye konuştu.

  Belediye meclis üyeliği ile birlikte 25 yılını Bolu’ya adayan biri olarak gücünü halktan aldığını söyleyen Yılmaz, “Bizim gibi adamı 3 sefer seçmek kolay değil. Bizim gibi adama 3 sefer 15 yıl katlanmak kolay değildir. Ama şunu görüyorum ki 15 yıl sonra bile insanlar hoş seda bıraktığımızı söyleyebiliyorlarsa kötü şeyler yaptığımızı söylemek mümkün değil” diye konuşarak ailesine de teşekkür etti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.