KARADERE SULARININ BU YIL ÇEŞMEDEN AKITILMASI PLANLANIYOR

FATİH METİN BOLU'DA YAŞAYAN KARABÜKLÜLERLE BULUŞTU

17 Mart 2019

  Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, "Boluspor’u otopark gelirlerinden ziyade kendi gelirleri ile yönetilmesini sağlayabilirsek, en azından belirli saatlerde otoparkları ücretsiz hale getirebiliriz. Karadere sularını da 2019 yılında çeşmelerden akıtmayı planlıyoruz" dedi.

  Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, kentte bulunan bir restoranda Bolu'da yaşayan Karabüklü vatandaşlarla bir araya geldi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı toplantıda salonu dolduran Karabüklülere seslenen Metin, su fiyatları ve otopark ücretlerine ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Boluspor’u otopark gelirlerinden ziyade kendi gelirleri ile yönetilmesini sağlayabilirsek, en azından belirli saatlerde otoparkları ücretsiz hale getirebiliriz. Onun üzerine çalışacağız” dedi.

  Su fiyatlarına da değinen AK Parti'li Metin şunları söyledi:

  " Onu da inşallah 2019 yılında çözeceğiz. Nasıl çözeceğiz? Karadere sularını 2019 yılında çeşmelerden akıtmayı planlıyoruz. Karadere suları ile hem memba suyuna kavuşacağız, hem de su fiyatları ucuzlayacak. Şuan da Bolu, Gölköy Barajı’ndan arıtma tesisine basılarak arıtılan suyu kullanıyor. Bu, ciddi bir maliyet.. Ancak Karadere suları cazibeyle geleceği için maliyetler düşecek. Bu sayede Bolu halkı da memba suyunu çok daha ucuza kullanacak. Hayırlı olsun.”

  Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı iç ve tehditlere dikkat çeken Metin, "Türkiye güçlü bir konuma geldi. Ama Türkiye’nin hem bölgesinde hem de dünyada güçlenmesini istemeyen mihraklar tuzaklar kurmaya başladı. Gezi olayları ile başlayarak 17-25 Aralık kumpası, 6-7 Ekim olayları ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ile devam eden tuzaklardan bahsediyoruz. Dolayısıyla bu seçimlerde Cumhur İttifakı’nın oy kaybı PKK’yı ve Türkiye düşmanlarını sevindirecek. O nedenle oyunuzu kullanırken bu gerçeği göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

  Bolu’nun geleceğinin düşünülmesini isteyen Metin, “Bolu Belediyesi’nin parası sınırlı. Rahat bir toplumsal hayat yaşanılması için ekstra bir bütçeye ve kaynağa ihtiyaç var. AK Parti belediyecilikten gelen bir parti. Liderimiz belediyecilikten gelen bir siyasetçidir. Dolayısıyla belediyecilik bizim işimiz. Bolu’nun 15 yılda çehresinin değişmesi de bu etkendir.  Mevcut bütçe ve kaynaklarla belediyenin Bolu’ya hizmet etmesini beklemek yanlış olur. O nedenle bunun da hesabını yapmanızı istiyorum. Hükümet nezdinde, bürokrasi nezdinde bu kardeşinizin bir çevresi ve etkisi var. Biz arzu ediyoruz ki bu etki ve çevre hizmete dönüşsün. Amacımız bu. Ancak karar sizin her türlü kararınıza da saygı duyuyoruz.” diye konuştu.

   “SU FİYATLARI UCUZLAYACAK”

  Metin, su fiyatlarında ise indirim sözünü tekrarlayarak, “Onu da inşallah 2019 yılında çözeceğiz. Nasıl çözeceğiz? Karadere sularını 2019 yılında çeşmelerden akıtmayı planlıyoruz. Karadere suları ile hem memba suyuna kavuşacağız, hem de su fiyatları ucuzlayacak. Şuan da Bolu, Gölköy Barajı’ndan arıtma tesisine basılarak arıtılan suyu kullanıyor. Bu, ciddi bir maliyet.. Ancak Karadere suları cazibeyle geleceği için maliyetler düşecek. Bu sayede Bolu halkı da memba suyunu çok daha ucuza kullanacak. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

  DOĞANAY: BOLU’NUN ÖNÜNE BİR SET ÇEKMEYELİM

  Metin’in ardından AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’da bir konuşma yaptı. Doğanay, 1 dönem milletvekilliği ile 7 yıl bakan yardımcılığı yapan Metin’in devlet tecrübesine ve iş dünyasındaki ağırlığına dikkat çekerek, “Ankara’da edindiği tecrübesini ve network’ünü Bolu için kullanması için, evlatlarımızı geleceği için, Bolu’muzun daha da gelişmesi ve dönüşmesi için Fatih Metin kardeşimize desteklerinizi hasretten rica ediyoruz. Bolu’nun önüne bir set çekmeyelim. Belediyecilik bizim işimiz.” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.