YEMEKLER DE AŞÇILAR DA BİRBİRİYLE YARIŞTI…

BELEDİYE BANDOSU DA MÜZİK ZİYAFETİ ÇEKTİ…

15 Mart 2019

  Bu yıl beşincisi düzenlenen Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri Belediye önünden, Valilik önündeki Kent Meydanı’na kadar yapılan tören yürüyüşü ile başladı. Festival 15-16 ve 17 Mart tarihleri 3 gün boyunca Bolu’da olacak. Festivalde şefler çeşitli yemeklerle hünerlerini sergileyecek.

  HABER: ARZU SARI

  Bu yıl 5. düzenlenen Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri, Bolu Belediyesi önünden İzzet Baysal Caddesi’nden Kent Meydanı’na doğru yapılan festival yürüyüşüyle başladı. Belediye Bandosu’nun coşkulu marşları eşliğinde yapılan yürüyüşe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yarışmacı aşçılar ve konuk usta aşçılar ile juri üyeleri katıldı.

  Kent Meydanı’na kadar yürüyen topluluk daha sonra açılış törenini gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şuan 14 ülkeden buraya yetkililer geldi. 400 yarışmacımız var. Bunların tamamının organizasyonu çok kolay değildir. Önümüzdeki süreçlerde çok daha kalıcı ve diam olacak çalışmaları hep beraber yürütürüz” dedi.

  YENİ BANDO ŞEFİ İLE İNOVASYON MESAJI…

  Yılmaz ayrıca şefi değişen Belediye Bandosu’nun şovunu çok beğendiğini belirterek “Yeni şef eskisini aratmaz inşallah diye düşünürken bu eskisinden daha iyi çıktı. Demek ki neymiş, yeni şeyler daha hayırlıymış. Biz de bu dönem yeniden başkan olmayacağız ama yeni başkan daha iyi işlere imza atacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

  YARIŞMACI YEMEKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI…

  Konuşmaların ardından sabah saatlerinden itibaren yarışmalara girmek üzere pişirilen yemekler görücü ve jürinin huzuruna çıkarıldı. Açılışın ardından yarışmalar akşam saat 19.00’a kadar devam edecek. Yarışmalarda saat 15’te makarnalar kategorisi, saat 15.45’te orijinal Osmanlı mutfağı, saat 17.00’de engelli kategorisi yer alacak. İlk günün final programı ise İzzet Baysal Abant Meslekî Teknik Anadolu Lisesi’nde saat 19.00’da yapılacak. Programın ilk günkü finaline seçim çalışmaları kapsamında Bolu’ya gelen AK Parti Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı da katılacak.

  14 ÜLKEDEN 400 YARIŞMACI KATILIYOR…

  Festival Bolu’da 15-16 ve 17 Mart tarihleri arasında yapılacak. Festivalde şefler çeşitli yemeklerle hünerlerini sergileyecek. Öncülüğünü Bolu Belediyesi’nin yaptığı, Bolu Valiliği, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği’nin desteklediği  Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri’ne 400 yarışmacı ve 14 ülkeden jüri üyeleri katılıyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.