5. ULUSLARARASI MUTFAK GÜNLERİ BAŞLADI

BOLU’DA ŞEFLER HÜNERLERİNİ SERGİLEYECEK…

15 Mart 2019

  Bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri Bolu Kent Meydanı’nda başladı. Festival 15-16 ve 17 Mart tarihleri arasında yapılacak. Festivalde şefler çeşitli yemeklerle hünerlerini sergileyecek.

  MERKEZ HABER

  Bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri Bolu Kent Meydanı’nda başladı. Festival 15-16 ve 17 Mart tarihleri arasında yapılacak. Festivalde şefler çeşitli yemeklerle hünerlerini sergileyecek. Öncülüğünü Bolu Belediyesi’nin yaptığı, Bolu Valiliği, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği’nin desteklediği  Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri’ne 400 yarışmacı ve 14 ülkeden jüri üyeleri katılacak.

  3 gün sürecek olan yemek festivalinin ilk günü 15 Mart Cuma sabahı 9’da balık yemeği yarışması ile başlayacak. Ardından saat 9.45’de et yemeği yarışması, 10.45’te tavuk yemeği yarışması, 11.30’da kuzu yemeği yarışması yapılacak. Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri’nin ilk günü açılış töreni ise saat 14.00’de olacak. Yarışmalar saat 15’te makarnalar kategorisi, saat 15.45’te orijinal Osmanlı mutfağı, saat 17.00’de engelli kategorisi ile devam edecek. İlk günün sonunda saat 19.00’da yarışmalar neticelenecek. İlk günün final programı ise İzzet Baysal Abant Meslekî Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılacak. Programın ilk günkü finaline seçim çalışmaları kapsamında Bolu’ya gelen AK Parti Genel Başkan yardımcısı hayati yazıcı da katılacak.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.