VALİ DAĞLI'DAN ALIŞVERİŞ UYARISI...

DAĞLI, “ETİKET FİYATI İLE KASA FİYATINI KARŞILAŞTIRIN”

14 Şubat 2019

  Düzce Valisi Zülkif Dağlı, vatandaşın yaptığı alışverişlerde aldığı ürününün etiket fiyatı ile kasa fiyatını karşılaştırmasını isteyerek, fiyatın farklılık göstermesi halinde kanuna göre az olan fiyatın uygulanması gerektiğini belirtti.

  Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. Maddesinin 2. Fıkrasında “Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır” denildiğini hatırlatarak, vatandaşların alışverişlerinde etiket ve kasa fiyatını karşılaştırmalarını istedi.

  Dağlı yaptığı uyarıda alışveriş yapan vatandaşların etiket fiyatı ile kasa fiyatının arasında farklılık olmasından dolayı problem yaşaması halinde ispatlayıcı belgeler ile birlikte Ticaret İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

  Dağlı, il genelinde Ticaret İl Müdürlüğü ile Düzce Belediye Başkanlığında görevli personeller tarafından gerekli denetimlerin yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini kaydetti.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.