DOKTOR SOYLU'DAN ANNE SÜTÜ UYARISI

SOYLU: BESLENME İÇİN EN ÖNEMLİ BESİN ANNE SÜTÜ

13 Şubat 2019
DOKTOR SOYLU'DAN ANNE SÜTÜ UYARISI

  Düzce Özel Çağsu Hastanesi'nde görevli Çocuk Sağlığı  ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Asiye Gültekin Soylu, "Çocuğun gelişimi için anne sütü en değerli besindir. Her annenin bebeğine yetecek kadar sütü vardır. Yeter ki annelerimiz stres yapmasın, gergin olmasın" dedi.

  Anne sütünün önemine dikkat çeken Soylu, "Yeni doğan bebek için en önemli şey beslenmedir. Beslenmede de önceliğimiz anne sütüdür. Her annenin bebeğine yetecek kadar sütü vardır. Yeter ki annelerimiz stres yapmasın, gergin olmasın. Bu şekilde bebeklerini sık sık emzirerek anne sütü almalarını sağlasınlar. Çocuğun gelişimi için anne sütü en değerli besindir. Ek gıdalardan ve mama takviyelerinden önce bebeklerin anne sütünü almasını isteriz" diye konuştu.

  Bebeklerin sağlık kontrolleri kesinlikle bir çocuk hekimi tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Soylu, "Aile hekimleri tarafından da yapılabilir ama rutin muayenelerinin çocuk doktoru tarafından değerlendirilmesini isteriz. Bebekleri yeni doğduklarında muayene ederiz. Üçüncü ve on beşinci gününde muayenelerini tekrar etmek isteriz. Anneden gelen bir hastalık varsa tanı konulması için bunlar önemlidir. İlk altı ay boyunca aylık kontroller, altıncı aydan sonra üç aylık kontroller, sonrasında 4 yaşına kadar 6 aylık kontroller bebeklerin takibi için yeterlidir"  şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.