“MEKÂNLARIMIZ MÜSAİT…”

DEMİRKOL, “MERKEZ ÜNİTE’YE DE BEKLERİZ…”

16 Ocak 2019
“MEKÂNLARIMIZ MÜSAİT…”

  Bolu’da faaliyet gösteren İzzet baysal Devlet Hastanesi’nin Köroğlu Ünitesi’ndeki yoğunluğuna dikkat çeken Bolu İl Sağlık Müdürü Demirkol, aynı hastanenin Kalıcı Konutlar’da bulunan Merkez Ünitesi’nde de tam teşekküllü hizmet verildiğini söyledi. Demirkol, “Mekânımız müsait. Merkez Ünite’de palyatif servis, yoğun bakım, ameliyathane, evde sağlık birimimiz ile hizmet veriyoruz  En azından yoğunluğun dağıtılması anlamında bu bölgedeki vatandaşlarımız için de böyle bir seçeneği hatırlatmakta fayda görüyoruz” dedi.

  HABER: ARZU SARI

  Bolu İl sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol kış aylarında artan hasta sayısıyla birlikte İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nin yoğunluk yaşadığını söyleyerek aynı hastanenin Kalıcı Konutlar’da bulunan Merkez Ünitesi’nin de tam teşekküllü hizmet verdiğine vurgu yaptı.

  KADIN-DOĞUM VE ÇOCUK İLE

  KÖROĞLU HASTANESİ ACİLİNE 2 BİN 200 HASTA BAŞVURDU

  Demirkol, Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 5, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde 2 acil uzmanı ve 4 pratisyenle çalıştıklarını kaydetti. Poliklinik ve doktor sayılarını artırdıklarını söyleyen Demirkol, acile yapılan başvuruların yüzde 15 arttığını belirterek, “2017 yılına göre 2018 yılı içerisinde bizim acilimize başvurular toplamda yüzde 15 oranında arttı. İzzet Baysal Devlet hastanesinde Kadın Doğum ve Çocuk ünitemiz ve Köroğlu ana ünitemiz ile birlikte yaklaşık Cumartesi, Pazar 2 bin 200’lere kadar ulaşan acil sayımız var. 2018 yılı aslında 2017 yılına göre genel anlamda ay bazında baktığımızda ameliyat, acil sayılarının, yatan hasta ve poliklinik sayılarının genel itibariyle yüzde15 civarında arttığı ayrıca diğer illerden de gelen vatandaşlarımız da fazlaca oldu” dedi.

  “BOLULULARA MERKEZ ÜNİTEYİ HATIRLATMAK İSTİYORUZ”

  Son 3 ayda artan acil hasta sayılarına dikkat çeken Demirkol, “Özellikle Bolulu hemşerilerimize Merkez üniteyi de tekrar hatırlatmak istiyoruz. Rahmetli İzzet Baysal’ın mekanı cennet olsun, bize hediye ettiği çok güzel bir binada bundan yaklaşık 2,5 yıl önce açılan acil ile hizmet vermekte. Başhekimimiz Mustafa Gürdal, Başhekim Yardımcımız Ferhan Yılmaz ile beraber Merkez Ünite de çok kıymetli bir noktaya geldi. Doktorlarımız, röntgen teknisyenimiz, hemşirelerimiz, ebe arkadaşlarımız görev yapıyor. Köroğlu Devlet Hastanesi tabi çok bilinen ve yoğun bir ünitemiz. Fakat bu bölgede oturanlar kolay gelebilenler için böyle bir seçeneğimizin güçlü kadrosuyla var olduğunu hatırlatmak isterim. Merkez Ünite binamızda palyatif servis, yoğun bakım, ameliyathane, evde sağlık birimimiz ile hizmet veriyoruz. Bu arada Kadın Doğum ve Çocuk Ünitemizde yüzde 50 artış oldu. 3 olan doktorumuzu 5’e çıkardık. Özellikle akşam saat 16.00-24.00 arasında doktor sayımız yüzde 40 oranında artmış oldu bu da son iki haftalık uygulamamamız. En azından Mart ayı sonuna kadar bu uygulamaya geçelim Bolulular rahat etsin istedik. Bekleme sürelerimiz ciddi manada azaldı” diye konuştu.

  MEKÂNLARIMIZ MÜSAİT…”

  Kadın Doğum ve Çocuk’ ta 5 doktor, Köroğlu’nda 2 acil uzman, 4 pratisyenle çalışıldığını belirten Demirkol, “Üniversite hastanemizin çocuk acilini ayırdık ve fiziki anlamda genişledi. Şu anda acilde hizmet edebileceğimiz eğitim araştırma hastanemiz, Köroğlu devlet ve kadın doğum ve merkez ünite acilimiz ile birlikte ciddi manada hizmet verilebilecek durumdayız. Mekanlarımız müsait. En azından yoğunluğun dağıtılması anlamında bu bölgedeki vatandaşlarımız için de böyle bir seçeneği hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu aylarda artmış ihtiyaçlara binaen merkez ünite olarak hizmet verdiğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.