BELEDİYE-İŞ SENDİKASINDAN ÖZCAN'A TAM DESTEK

CHP'Lİ ÖZCAN SEÇİM GEZİLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

14 Ocak 2019
BELEDİYE-İŞ SENDİKASINDAN ÖZCAN'A TAM DESTEK

  31 Mart yerel seçimleri öncesi gün boyu kentin dört bir yanında farklı kesimlerdeki insanlarla bir araya gelen CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Yığılcalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Belediye-İş Sendikasını ziyaret etti.

  Dernek üyeleriyle bir araya gelen CHP'li Özcan, Yığılcalılar Derneğinin yer problemi olduğuna değinerek, "Yığılca'lı vatandaşlarımızın en önemli sorunları arasında dernek binası yer alıyor. Bu konuda çalışmalarımızı tamamladık. Cuma pazarının bulunduğu bölgede derneğe yer tahsisi yapacağız. Bunu n sözünü size veriyorum" dedi.

  Temizlik, yol yapımı gibi hizmetlerin belediyenin asli görevi olduğunu olduğunu vurgulayan Özcan, "Mahallenizi asfaltladım, yolunuzu yaptım, parklar bahçeler yaptım' diyerek oy istenir mi? Bunlar belediyelerin asli görevleri. Yapmak zorunda olduğu hizmetler. Önemli olan ilimizdeki işsizlik oranlarını azaltmak. Bolu'ya fabrikaların açılmasını sağlamak. Yerel yönetimler olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yeterki herkes evine ekmek götürsün, yeter ki herkesin işi olsun" diye konuştu. 

  Belediye alınacak personelin yarısının kadın olacağını söyleyen Özcan,  açıklamalarına şöyle devam etti:

  "Toplumun yarısı kadın olmasına rağmen belediyede çalışanların çoğu erkek. Belediyeye yapacağımız alımların yarısı kadın, yarısı erkek olacak. Bu konuda ayrımcılık yapacağım. Bir de tüm mal alımlarımızı Bolu'dan yapacağız. Bolu'da faaliyet gösteren esnaf ve şirketlerden mal ve hizmet alımı yapacağız. Şehir dışından alım yapmayacağız. Para Bolu içinde dönsün. Bu konuda da pozitif ayrımcılık yapacağım. "

  İnşa edilecek apartmanların hepsine engelli asansörü zorunluluğu getireceklerini açıklayan Özcan, "Otopark katılım paylarını düşüreceğiz. Fakat bundan sonra yapılacak olan tüm binalarda engelli vatandaşlarımız için asansör olacak. engelli çocuk sahibi, engelli eşi olan insanlar var. Yarın hepimiz engelli olabiliriz. Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyeye çekmek istiyoruz. Bu nedenle engelli vatandaşlarımız için bu uygulamayı zorunlu hale getireceğiz." şeklinde konuştu.

  BELEDİYE-İŞ SENDİKASI'NDAN ÖZCAN'A TAM DESTEK

  CHP'li Özcan, seçim gezileri kapsamında Belediye-İş Sendikası'nı ziyaret etti. Özcan ve beraberindeki partililer Belediye-İş Sendikası Başkanı Sinan Ay ve sendika üyeleri tarafından karşılandı.

  Belediye çalışanlarının tedirgin olmamasını yineleyen Özcan, "Kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Biz ilk gün söylediğimiz gibi belediye başkanı seçilirsek yine aynı şeyi söyleyeceğiz. Belediyemizdeki arkadaşlarımızla çalışacak olmak bizi heyecanlandırıyor. Belediyede çalışan arkadaşlarımız için çok mutlu bir dönem olacak. Biz kimsenin ekmeği ile oynamadık, oynamayacağız. Vatandaşını, çalışanını üzen bir belediye başkanı olmayacağım. Çalışanı ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz" dedi.

  Sendika Başkanı Sinan Ay, 31 Mart yerel seçimlerinde Tanju Özcan’ı desteklediklerini açıklayarak, “Açık ve net bir şekilde söylüyorum Belediye-İş sendikası olarak Tanju beyi destekliyoruz. Emeğe saygı duyanın yanındayız” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.