YILMAZ’DAN PARTİLİLERE NASİHAT VE UYARI…

 “BİZ BU PARTİYİ KOLAY KURMADIK”

14 Ocak 2019

  AK Parti’nin Bolu ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Biz bu partiyi kolay kurmadık. Bu masalar, bu sandalyeler kolay alınmadı” diyerek, AK parti’nin kurulma aşamasında yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Yılmaz, 31 Mart seçimlerinin diğer seçimlerden çok daha zor ve riskli olduğunu söyleyerek partililerine yarılarda bulundu.

  HABER: ARZU SARI

  AK Parti, Bolu’da ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. Coşkulu bir törenle adayların kamuoyuna tanıtıldığı törende partinin aday gösterilmeyen mevcut Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da konuştu.

  “HERKES KARŞIYKEN TAYYİP BEY YANIMDAYDI,

  HERKES YANIMDA TAYYİP BEY DEĞİL”

  AK Parti’nin belediyecilikten doğan bir parti olduğunu ve Erdoğan’ın Belediye Başkanı olmaması halinde bugün kendilerinin de olmayacağını söyleyen Yılmaz, kendisinin AK Parti’den de eski bir siyasi geçmişi olduğunu belirtti. Kendi siyasi geçmişi, Erdemliler Hareketi ve AK Parti’nin kurucuları arasına nasıl girdiğini anlatan Yılmaz, konuşmasında partililerine adeta nasihat verdi. Yılmaz, “Bu masalar bu sandalyeler kolay alınmadı. Biz bu partiyi kolay kurmadık. Herkes bana karşıyken Tayyip Bey yanımdaydı şimdi herkes yanımda Tayyip Bey değil” deyince salondan “Büyük Başkan hakkını helal et bize” sloganıyla karşılandı.

  BOLU CHP’NİN KALESİ OLARAK BİLİNİRDİ”

  Belediye’nin icraatlarına de değinen Yılmaz, Belediye bütçesinin yüzde 70’inin kendi bütçesi olduğunu ve bunun üretimlerle elde edildiğini belirtti. Bolu’nun bir zamanlar CHP’nin kalesi olarak bilindiğini ancak kendilerinin CHP’den de MHP’den de SP’den de oy aldıklarını söyleyen Yılmaz, geçirdiği üç seçimde de bu oyların artarak katlandığının altını çizdi.

  BU SEÇİM ÇOK DAHA FAZLA ÇALIŞILMALI”

  Türkiye’nin en çok şikayet alan, soruşturma geçiren ve mahkemelik olan belediye başkanı olduğunu söyleyen yılmaz, Metin’in de bu vasıfları yürütmesini istedi. Bu seçimin yeni girilen Başkanlık Sistemi ile diğer seçimlerden daha zor ve farklı olduğunu belirten yılmaz, Belediye Başkanı’nda olan yetkinin Cumhurbaşkanı’nda dahi olmadığını söyleyerek bu seçimlerde çok daha fazla çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.