ÇOLAK, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

İFADESİNDE SİYASETÇİ VE İŞADAMI İSİMLERİ VAR MI?

11 Ocak 2019
ÇOLAK, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

  Avukatı aracılığıyla itirafçı olacağını söyleyerek teslim olmak istediğini bildiren FETÖ itirafçısı İsmail Çolak, Düzce'de çıkarıldığı  2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanarak Çilimli Kapalı Cezaevi'ne sevk edildi. 

  FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi öncesi umreye gideceğini söyleyerek Bolu Dağı’ndaki ‘İsmail’in Yeri’ adlı tanınmış et lokantasını kapatıp aniden ortadan kaybolan İsmail Çolak, itirafçı olarak ifade verdiği Düzce Adliyesi'nde tutuklanarak Çilimli Kapalı Cezaevi'ne sevk edildi. 

  Çolak'ın tutuklanması ile birlikte 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce görüştüğü ve birlikte toplantı yaptığı iddia edilen siyaset ve iş dünyasındaki bazı isimleri de endişe sardı. 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce Bolu Dağı’ndaki İsmail’in Yeri isimli et lokantasında  FETÖ’cü işadamlarının bir araya gelerek toplantılar yaptığı ve mekanın adeta önemli kararların alındığı bir üs gibi kullanıldığı iddiası nedeniyle İsmail Çolak’ın verdiği ifadede önemli bilgiler ve isimler açıkladığı tahmin ediliyor.

  Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan firari FETÖ sanığı İsmail Çolak'ın kendi isteğiyle Polonya'dan gelerek teslim olduğu belirtildi. 

  Çolak'ın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü ifade edildi. İsmail Çolak, Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen, FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin aralarında bulunduğu davanın firari sanıkları arasında yer alıyordu. 

  Sanık Çolak'ın Bolu Dağı'nda bulunan "İsmail'in Yeri" adlı et restoranları da 20 Temmuz 2016'da kapatılmıştı. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.